Widzew szuka za granicą

Trener Paweł Janas sprawdza kolejnych zawodników z zagranicy. W czwartek do drużyny dołączył Carlos Eduardo, którego ostatnim klubem był Liteks Łowecz. Brazylijczyk w piątkowym spotkaniu z FC Unireą Alba Iulia, beniaminkiem rumuńskiej ekstraklasy, wystąpił na lewej obronie. Drugim nowym piłkarzem, który przyjechał do Eichgraben, jest Bułgar Daniel Bożkow. 26-letni prawy obrońca ostatnio występował w Botew Płowdiw. Dla obu piątkowy sparing miał być sprawdzianem
Widzew w I lidze do poniedziałku? »

- Nasi trenerzy szukają zawodników na prawą i lewą stronę - tłumaczy Michał Kulesza, rzecznik prasowy Widzewa. To zrozumiałe, bowiem kontuzjowani są dwaj boczni obrońcy Tomasz Lisowski i Wojciech Jarmuż. To nie koniec, bo już po kilku minutach z boiska zszedł kolejny defensor Łukasz Broź, który skręcił staw skokowy. - To niegroźna kontuzja i myślę, że Łukasz nie będzie miał dłuższej przerwy w zajęciach - uważa Kulesza. Brozia zastąpił Bułgar z Płowdiw.

- Niemal przez całe spotkanie przeważaliśmy, więc Bożkow nie miał za dużo okazji do zaprezentowania swoich umiejętności - przyznaje rzecznik łódzkiego klubu. - Podobnie zresztą jak Carlos Eduardo. Obaj jednak dalej będą trenować z zespołem i zagrają w dwóch kolejnych sparingach. Niewykluczone, że na testy przyjadą jeszcze inni zawodnicy z zagranicy.

Widzewiacy objęli prowadzenie w 27. min. W polu karnym piłkę przejął Marcin Robak i strzałem w długi róg pokonał rumuńskiego bramkarza. Podopieczni trenera Janasa przeważali do końca meczu. W drugiej połowie wynik podwyższył Piotr Kuklis, który wykorzystał świetne podanie Łukasza Masłowskiego.

Widzew - FC Unirea Alba Iulia 2:0 (1:0)

Gole: Robak (28.), Kuklis (59.)

Widzew: Fabiniak - Broź (12. Bożkow), Ukah, Bieniuk, Eduardo - Budka, Grzeszczyk, Panka, Sernas - Robak, Matusiak; II połowa: Fabiniak - Bożkow, Madera, Szymanek, Żółtowski - Masłowski, Juszkiewicz (55. Ceglarz), Zwoliński, Kuklis, Durić - Grzelczak.

Dwóch zawodników blisko ŁKS »