Jest zgoda! Widzew będzie świętował z legendami klubu

Byli piłkarze łódzkiej drużyny doszli do porozumienia z władzami klubu z al. Piłsudskiego. Razem będą świętować 100-lecie
We wtorek wczesnym popołudniem szefowie Widzewa wydali wspólny komunikat ze Stowarzyszeniem Byłych Piłkarzy Widzewa. "(...) Byli piłkarze przedstawili swoje propozycje współpracy, wśród których przedstawiciele władz nie znaleźli punktów, które mogą stać się przeszkodą na drodze budowania modelowych relacji pomiędzy Stowarzyszeniem i Klubem. Osiągnięto porozumienie, obejmujące wiele obszarów, wśród nich obchody 100-lecia Klubu, które zainaugurowane zostaną w pierwszych dniach maja (...)" - to najważniejsze zdania komunikatu.

- Rzeczywiście doszliśmy do porozumienia - potwierdza Wiesław Wraga, sekretarz stowarzyszenia. - Do omówienia pozostały nam tylko szczegóły, ale wszystko jest na dobrej drodze.

Przypomnijmy, że w piątek byli piłkarze Widzewa zrzeszeni w niedawno powstałym stowarzyszeniu (m.in. Andrzej Grębosz, Andrzej Możejko, Krzysztof Kamiński, Andrzej Michalczuk, Tadeusz Gapiński, Wiesław Wraga, Henryk Bolesta i Mirosław Myśliński) ogłosili bojkot pierwszej części oficjalnego jubileuszu klubu, który zaplanowano na pierwsze trzy dni maja.

Domagali się szacunku od obecnych władz Widzewa. Mieli żal m.in. o to, że nie wszyscy byli zawodnicy, trenerzy i działacze dostali zaproszenia na obchody. Oprócz tego zarzucali klubowi, że ich ignoruje i nie chce współpracować nie tylko przy organizacji obchodów.

Do bojkotu przyłączyli się też .in. Józef Młynarczyk i Franciszek Smuda.

We wtorek rano Zbigniew Boniek przysłał list do redakcji "Gazety", w którym prosił obie strony konfliktu o zgodę: "(...) Proszę Was, okażmy na zewnątrz widzewski charakter, bądźmy razem w tym wspaniałym okresie. Zostawmy niesnaski na boku, wrócimy do tego po obchodach, na które nas zaproszono (...)" - napisał m.in.