Widzew dostał licencję. Zagra w ekstraklasie

Komisja licencyjna PZPN-u przyznała prawo gry w ekstraklasie łódzkiej drużynie.
W ubiegłym tygodniu komisja licencyjna nie wydała zgody łódzkiemu klubowi na występy w ekstraklasie. Oficjalnym powodem były "kryteria prawne".

Dzień później do Widzewa dotarło pismo, w którym PZPN zapytał, czy zamierza pozwać związek o odszkodowanie za niesłusznie spędzony poprzedni sezon w pierwszej lidze. Jacek Skrzydło, łódzki adwokat, podkreślał, że takie żądanie jest bezprawne.

Wczoraj po godz. 14 komisja licencyjna oficjalnie przyznała licencję obu beniaminkom (wniosek Górnika Zabrze w pierwszym terminie też został odrzucony). Z jednym zastrzeżeniem... - Widzew co prawda otrzymał licencję, ale został objęty nadzorem prawnym i finansowym. Członkowie komisji licencyjnej nie będą udzielać komentarzy - mówi Agnieszka Olejkowska, rzeczniczka PZPN.

Według Marcina Animuckiego, prezesa klubu z al. Piłsudskiego, wprowadzenie przez komisję licencyjną specjalnego nadzoru nie jest niczym nadzwyczajnym. - Jesteśmy wśród wielu klubów objętych takim nadzorem - twierdzi. - Dotyczy to też czołowych klubów ekstraklasy. Licencja została nam przyznana bezwarunkowo, a w tak uporządkowanym klubie jak Widzew PZPN nie doszuka się niczego, co mogłoby podważyć zasadność tej licencji. Nie boimy się tego nadzoru. Jeśli będzie to konieczne, to będziemy w stałym kontakcie z członkami komisji.

Widzew wciąż bez trenera

Od poniedziałku, kiedy Paweł Janas rozwiązał kontrakt z łódzkim klubem, zajęcia prowadzą dotychczasowi asystenci: Piotr Stokowiec i Marcin Węglewski. Wczoraj pojawiła się informacja, że jednym z kandydatów do zostania nowym szkoleniowcem jest Mirosław Jabłoński, były trener m.in. Legii i ŁKS Szefowie klubu z al. Piłsudskiego nie chcą komentować tych doniesień.

Z łódzkim zespołem treningi rozpoczął za to Brazylijczyk Luiz Carlos Santos "Deleu". To 26-letni zawodnik, który występuje na prawej obronie. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym tygodniu Widzew podpisze kontrakt z Prejuce Nakoulmą, napastnikiem pierwszoligowego Górnika Łęczna.