Sport.pl

W sobotę Widzew ograł MSV. W środę ogra FSV?

Widzewiacy rozegrają drugi sparing w Niemczech. Tym razem zmierzą się z drużyną z Frankfurtu.
W sobotę piłkarze trenera Andrzeja Kretka pokonali w Duisburgu tamtejszy MSV 2:0. To szósta drużyna 2. Bundesligi ostatniego sezonu. W środę ich rywalem będzie 15. zespół tych rozgrywek FSV Frankfurt. Mecz rozegrany zostanie w Bad Nauheim, mieście oddalonym o prawie 115 km od Brün Wenden, w którym mieszkają i trenują piłkarze Widzewa.

W sparingu z FSV na pewno wystąpi testowany przez trenerów Paul Grischok, pochodzący z Polski, ale mieszkający od dziecka w Niemczech 24-letni skrzydłowy. Piłkarz, który w ubiegłym sezonie występował w szwajcarskim Servette Genewa, grał już w sparingu z MSV i zapewne zagra w kolejnych. Zapadła bowiem decyzja, że Grischok pozostanie na zgrupowaniu aż do jego końca.

Z FSV wystąpić mają piłkarze, którzy nie grali z drużyną z Duisburga albo grali krótko. Chodzi m.in. o Tomasza Lisowskiego i Krzysztofa Ostrowskiego, którzy ostatnio leczyli lekkie urazy. Być może na boisko wyjdzie też Mindaugas Panka, który od kilku dni trenuje na pełnych obrotach.

W sparingu nie wystąpią za to Prejuce Nakoulma, nadrabiający po kontuzji treningowe zaległości, oraz oczywiście Marcin Robak, który dziś w Berlinie powinien przejść operację pachwiny.

- Marcin przejdzie jeszcze serię badań, po których okaże się, czy może być operowany już w środę - mówi Michał Kulesza, rzecznik prasowy Widzewa.

Kolejny mecz kontrolny piłkarze z al. Piłsudskiego rozegrają w sobotę. Ich rywalem będzie tym razem drużyna z Holandii - ADO Den Haag.