1/16 finału Pucharu Polski. Widzew i Jagiellonia wygrywają swoje mecze

W teoretycznie najciekawszym środowym meczu 1/16 finału Pucharu Polski Widzew Łódź wygrał u siebie z Zagłębiem Lubin. Lider Ekstraklasy i zeszłoroczny zdobywca Pucharu Polski Jagiellonia Białystok pokonał 1:0 z Flotę Świnoujście. W meczu dwóch czołowych zespołów pierwszej ligi Podbeskidzie okazało się lepsze od Piasta.
Flota Świnoujście - Jagiellonia Białystok 0:1 »

W Świnoujściu Jagiellonia prowadziła od czwartej minuty z Flotą 1:0 po bramce Macieja Makuszewskiego. Takim też wynikiem zakończyło się całe spotkanie. Białostoczanie rozpoczęli mecz w rezerwowym składzie, po przerwie na boisku pojawili się jednak Kamil Grosicki, Hermes i Tomasz Kupisz.

OKS Olsztyn - Odra Wodzisław 2:0 »

Słabo prezentująca się w I lidze Odra Wodzisław szybko odpadła z rozgrywek Pucharu Polski. Wodzisławianie przegrali w Olsztynie z drugoligowym OKS-em 0:2. Bramki, jeszcze w pierwszej połowie, zdobyli Łukasz Tumicz i Radosław Stefanowicz.

Ruch Zdzieszowice - Ruch Chorzów 1:3 »

Chodzowianie prowadzili w Zdzieszowicach już od pierwszej minuty. Bramkę zdobył Maciej Jankowski. Na początku drugiej połowy na 2:0 podwyższył Krzysztof Nykiel, ale chwilę później kontaktowego gola dla drugoligowca strzelił Leszek Juszczak. W 61. minucie swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Jankowski. Ruch zagrał w mocno rezerwowym składzie - na ławce rezerwowych mecz rozpoczęli Krzysztof Pilarz, Maciej Sadlok, Łukasz Janoszka, Wojciech Grzyb czy Sebastian Olszar.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Arka Gdynia 2:1 »

Podbudowana niedawnym zwycięstwem nad liderującą Ekstraklasie Jagiellonią Arka nie była w stanie w ciągu regulaminowego czasu gry strzelić gola pierwszoligowemu KSZO. Co więcej, w dogrywce bramki zdobyli Tomasz Żelazowski i Jarosław Białek, trafienie Mirko Ivanovskiego nie miało już więc znaczenia. Pierwszoligowiec zagra w 1/8 finału.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:0 »

Po dziewięćdziesięciu minutach nie widzieliśmy bramek na stadionie przy ulicy Piłsudskiego w Łodzi. Do wyłonienia zwycięzcy konieczna była więc dogrywka, w której której awans zapewnił sobie Widzew. Jedynego gola meczu zdobył Paweł Grischok.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 2:0 »

Niewątpliwie było to spotkanie dwóch czołowych zespołów pierwszej ligi. Podbeskidzie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, z kolei piąty obecnie Piast przed sezonem deklarował chęć walki o powrót do Ekstraklasy. Od 76. minuty prowadzili gospodarze - bramkę zdobył Sylwester Patejuk. W 89. minucie wynik meczu na 2:0 ustalił Michał Osiński.

Śląsk Wrocław zawiesił trenera Ryszarda Tarasiewicza »