Eliminacje Euro 2012. Sernas strzelił gola Hiszpanii

Napastnik Widzewa Łódź Darvydas Sernas zdobył bramkę dla Litwy w meczu eliminacji Euro 2012 z Hiszpanią. Mistrzowie świata wygrali 3:1.
Do przerwy Litwini zdołali utrzymać bezbramkowy remis.

Gospodarze zdobyli bramkę dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania. Strzelcem gola był Fernando Llorente z Athletic Bilbao.

Już siedem minut później wyrównał jednak wyróżniający się zawodnik Widzewa, kluczowy również dla swojej reprezentacji w jej ostatnich meczach - Darvydas Sernas, dla którego była to druga bramka w tych eliminacjach.

Trzy minuty później drugą bramkę zdobył jednak Llorente i Hiszpanie znów wyszli na prowadzenie. Wynik ustalił 11. minut przed ostatnim gwizdkiem David Silva.

W reprezentacji Litwy poza Sernasem gra jeszcze trzech piłkarzy, występujących na co dzień w polskiej ekstraklasie. Są to: Mindaugas Panka (Widzew) oraz Andrius Skerla i Tadas Kijanskas (obaj Jagiellonia Białystok).