Widzew będzie miał piłkarską drużynę kobiet?

W łódzkim gimnazjum powstanie klasa dla dziewczyn, które chcą grać w piłkę nożną. Będą kopać pod patronatem Widzewa.
Skąd pomysł? - Nasze uczennice lubią grać w piłkę nożną. Stworzyły nawet drużynę. Tyle tylko, że chodzą do różnych klas, o innych porach kończą lekcje i jest problem ze wspólnymi treningami. Dlatego postanowiliśmy stworzyć odrębną klasę o takim profilu - mówi "Gazecie" Grażyna Wojdyła, dyrektorka Gimnazjum nr 44 przy ul. Deotymy na Dąbrowie.

W klasie futbolistek przewidziano osiem godzin wychowania fizycznego w tygodniu. Treningi będą na szkolnym orliku, a dodatkowym smaczkiem jest zaangażowanie w projekt Akademii Futbolu związanej z Widzewem. Dzięki temu gimnazjalistki będą uczestniczyć w turniejach i obozach, korzystać z pomocy psychologa, a nawet - jak czytamy na stronie internetowej szkoły - wyprowadzać piłkarzy Widzewa na boisko przed meczami ekstraklasy.

Grzegorz Bakalarczyk, prezes Akademii Futbolu, nie wyklucza zgłoszenia nowatorskiej klasy do rozgrywek II ligi piłki nożnej kobiet. - Ale najpierw upewnimy się, czy dziewczyny sprostają sportowo. W lidze reprezentowałyby Widzew, a to zobowiązuje - zastrzega Bakalarczyk. Jeśli plan się powiedzie, uczennice Gimnazjum nr 44 przejdą do historii - będą pierwszą kobiecą drużyną łódzkiego klubu.

Szkoła już reklamuje swój pomysł w podstawówkach. W lutym będzie zebranie dla rodziców kandydatek, a w marcu test sprawnościowy. Klasa ma działać od września. - Pierwsi chętni już są - cieszy się dyrektor Wojdyła.