Ekstraklasa. Lech - Widzew 1:0. Szczęśliwe zwycięstwo mistrza

Lech Poznań wyszarpał zwycięstwo w pierwszym ligowym meczu w tym roku, ale gra piłkarzy Jose Bakero pozostawia wiele do życzenia. Trzy punkty w spotkaniu z Widzewem zapewnił mistrzom Polski Jakub Wilk, który wykorzystał znakomite podanie Siergieja Kriwca.
WIDEO: Przepiękny gol Jakuba Wilka »

Pierwsze dwadzieścia minut można przemilczeć, bo obie drużyny grały ospale i bez pomysłu.Gra rozkręciła się dopiero później i od razu efektem był gol dla gospodarzy. Po pięknym diagonalnym podaniu Siergieja Kriwca jeszcze ładniej przyjął i uderzył z powietrza Jakub Wilk.

Do końca pierwszej połowy poznaniacy mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, brakowało jednak skuteczności lub na posterunku stał Maciej Mielcarz.

Widzew, który do przerwy stworzył zaledwie jedną groźną sytuację, po wyjściu z szatni zaprezentował się znacznie lepiej. Lech grał tak jak we wszystkich meczach w tym roku, czyli bardzo przeciętnie. Gospodarzom nie pomogły przeprowadzone przez Jose Mari Bakero zmiany. Mateusz Możdżeń i Tomasz Mikołajczak nie odmienili miernej gry w ofensywie, zbyt rzadko z przodu udzielał się też Hubert Wołąkiewicz.

Goście nie wykorzystali słabości Lecha, a kilka bardzo niecelnych strzałów Darvydasa Sernasa to było wszystko, na co było ich stać w drugiej połowie meczu. Widzew dał się dogonić Polonii Bytom i Ruchowi Chorzów, a mecz w Poznaniu pokazał, że po odejściu zimą Marcina Robaka, skuteczność łodzian może stać się ich nowym problemem.

Lech zbliżył się nieznacznie do czołówki, ale poziom jaki zaprezentował w niedzielnym meczu na pewno do kolejnych zwycięstw nie wystarczy.

Nudny remis bez bramek - Polonia W - Górnik >