Widzew rozpoczyna przygotowania. A Michniewicz...

Po 20 dniach odpoczynku piłkarze z al. Piłsudskiego powrócą dziś do zajęć. Wciąż nie wiadomo, czy do nowego sezonu przygotować ich będzie trener Czesław Michniewicz.
Sprawa nowej umowy dla Michniewicza ciągnie się już od kilku tygodni. Szkoleniowiec doczekał się wreszcie długo oczekiwanej oferty przedłużenia kontraktu, ale wcale nie jest powiedziane, że ją przyjmie. Z naszych informacji wynika bowiem, że zaproponowano mu umowę mocno różniącą się od ustalonej wcześniej. M.in. jest krótsza (rok zamiast trzech lat).

- Cały czas czekamy na odpowiedź szkoleniowca w sprawie propozycji nowego kontraktu - mówi Michał Kulesza, rzecznik Widzewa. - Poza tym należy pamiętać, że obecna umowa trenera Michniewicza wygasa z końcem czerwca.

Wszystko więc wskazuje, że drużyna rozpocznie przygotowania do nowego sezonu pod okiem dotychczasowego szkoleniowca.

Pierwszym etapem przygotowań będą badania, które rozpoczną się dzisiaj o godz. 8 - dodaje Kulesza. Pierwsze zajęcia na boisku widzewiacy przeprowadzą w czwartek, a już dwa dni później rozegrają sparing. Ich rywalem będzie występujący w piątej lidze Szczerbiec Wolbórz. Spotkanie to będzie głównym punktem festynu w Wolborzu.

W meczu tym nie zagrają kadrowicze, którzy z powodu obowiązków reprezentacyjnych urlopy rozpoczęli nieco później. Dopiero w przyszłym tygodniu do zajęć powrócą zatem Nika Dzalamidze, Jurij Żigajevs, Riku Riski oraz Litwini Mindaugas Panka i Darvydas Sernas. Ten ostatni w zeszłym tygodniu był już jedną nogą w Hajduku Split. Sprawa transferu przedłuża się jednak i nie wiadomo, jak się skończy. - Na dzisiaj mogę powiedzieć tyle, że Sernas ma się stawić na poniedziałkowych zajęciach - twierdzi Kulesza. Czy to oznacza, że temat jego transferu do Hajduka upadł? - Nie. Ale to nie znaczy też, że jest bliski finalizacji - dodaje tajemniczo.

W trakcie przygotowań Widzew wyjedzie na dwa zgrupowanie - do Pęcławia (okolice Góry Kalwarii) oraz do Kamienia koło Rybnika. To pierwsze rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek i potrwa do 7 lipca. Z kolei w Kamieniu drużyna z al. Piłsudskiego będzie ćwiczyć od 15 do 23 lipca. Można się spodziewać, że w tym czasie na testy przyjedzie kilku piłkarzy.

Przed rozpoczęciem nowego sezonu widzewiaków czeka siedem sparingów. Oprócz wspomnianego pojedynku ze Szczerbcem ich rywalami będą także: Dolcan Ząbki (1 lipca), Wisła Płock (7), Bogdanka Łęczna (9/10), cypryjska Omonia Nikozja (14), Podbeskidzie Bielsko-Biała (20) i Korona Kielce (23/24).

Tydzień później Widzew zainauguruje nowy sezon, a do Łodzi przyjedzie broniąca tytułu Wisła Kraków. Derbowy mecz z ŁKS-em zostanie rozegrany w ramach 10. kolejki (14-17 października) na stadionie przy al. Piłsudskiego. Cały terminarz ekstraklasy można znaleźć na stronie www.lodz.gazeta.pl.

Więcej o: