Sport.pl

Ekstraklasa. Wojciech Szymanek zagra na Ukrainie

Grający ostatnio w Widzewie Łódź Wojciech Szymanek podpisał dwuletni kontrakt z beniaminkiem ukraińskiej ligi Czornomorcem Odessa - poinformował w środę łódzki klub, który nie zdecydował się przedłużyć z piłkarzem kontraktu wygasającego wraz z końcem czerwca.
W zeszłym tygodniu na testach w ukraińskim klubie przebywał inny zawodnik Ekstraklasy, Łukasz Mierzejewski z Cracovii. Reprezentant Polski po kilku dniach wrócił do kraju i wiadomo już, że w przyszłym sezonie nadal będzie piłkarzem Pasów. Teraz Czornomorec sprawdzał Szymanka. Były widzewiak rozegrał na Krymie jeden sparing i na tyle spodobał się Ukraińcom, że ci z zaoferowali mu umowę. Jak podaje oficjalna strona Widzewa, Szymanek podpisał dwuletni kontrakt.

29-letni obrońca jest wychowankiem Polonii Warszawa. W Łodzi grał przez ostatnie trzy lata i przez większość czasu był zawodnikiem podstawowego składu Widzewa. W sumie w barwach tego klubu rozegrał 64 spotkania. W Ekstraklasie zdobył jednego gola.

Występy na Ukrainie będą jego drugim podejściem do zagranicznego klubu. W przeszłości swoich sił próbował w greckim Egaleo. Właśnie stamtąd trafił do Widzewa.

Ekstraklasa. Budowa stadionu Widzewa znów niepewna. Teraz radni »


Więcej o: