PlusLiga. Atakujący PGE Skry Bełchatów powołany do reprezentacji

Wszystko wskazuje na to, że w Pucharze Świata zagra pięciu siatkarzy mistrza Polski. Jako ostatni powołanie otrzymał Aleksandar Atanasijević.
Czterech bełchatowian pojedzie do Japonii z reprezentacją Polski. Są to: Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Marcin Możdżonek i Paweł Zatorski. Wszyscy w sobotę zagrają w spotkaniu ligowym z Jastrzębskim Węglem, a dzień później mają stawić się na zgrupowaniu w Spale. O zaszczyty i kwalifikację olimpijską będzie też walczyć Atanasijević, który znalazł się w kadrze Serbii.

Jak już informowaliśmy, 20-letni atakujący w niedzielę wyjechał do ojczyzny, żeby tam leczyć kontuzję ręki. Z tego powodu ostatnio nie trenował, ponieważ bolał go bark i drętwiała prawa dłoń. Badania żył i rezonans wykluczyły poważny uraz. Lekarze wskazywali więc na przemęczenie. - Mamy informacje, że w Belgradzie diagnoza była podobna. Aleksandar przez ostatnie pół roku grał niemal bez przerwy, dlatego jego organizm się zbuntował - tłumaczy Konrad Piechocki, prezes PGE Skry.

Atanasijević znalazł się w 14-osobowej kadrze Serbii na Puchar Świata. Co ciekawe, mimo kontuzji jest jednym z dwóch atakujących, obok słynnego Ivana Miljkovicia. - Może jeszcze kogoś powołają? - zastanawiał się Jacek Nawrocki, trener PGE Skry. Okazało się, że żadnej zmiany nie będzie. - Serbowie zaczynają przygotowania w poniedziałek, ale Aleksandar dołączy do kolegów dopiero w środę. Dzięki temu będzie miał kilka dodatkowych dni na odpoczynek - wyjaśnia Piechocki.

Nawrocki uważa, że wyjazd na Puchar Świata z pewnością wyjdzie na dobre młodemu Serbowi. - Jestem przekonany, że zagra w kilku meczach zamiast Miljkovicia. Dzięki temu nabędzie doświadczenia - dodaje.

Łódź będzie miała nowy stadion. Który najładniejszy? ZAGŁOSUJ


Zobacz także
  • Bartosz Kurek: Tydzień przerwy w treningach, a później decyzja
  • PlusLiga. PGE Skra groźna także bez Bartosza Kurka. Popis Mariusza Wlazłego w Jastrzębiu
  • PlusLiga. Pojedynek wicemistrzów świata. Zmierzą się w Polsce