Arkas Izmir niespodziewanym przeciwnikiem PGE Skry w półfinale Final Four

Sensacja! W rozpoczynającym się za dwa tygodnie finale Ligi Mistrzów pierwszym przeciwnikiem PGE Skry będzie Arkas Izmir
Za dwa tygodnie w Atlas Arenie rozpocznie się finałowy turniej Ligi Mistrzów. Jego organizatorem jest PGE Skra Bełchatów. We wtorek dołączył do niej Zenit Kazań, który wyeliminował VfB Friedrichshafen, dwukrotnie wygrywając po 3:0. W kolejnej parze rywalizowały zdobywca pucharu Rosji Lokomotiw Nowosybirsk i Arkas Izmir. Pierwszy mecz wygrali w swojej hali Rosjanie 3:0, zaś w rewanżu prowadzili w Turcji 2:0, mając naprawdę wielką przewagę. Nic nie wskazywało, że wszystko się może odmienić.

Wtedy jednak zespół z Syberii stanął. Skuteczność stracił Sanchez Buzuleva, a jego koledzy mieli ogromne problemy w przyjęciu zagrywki.

Po drugiej stronie punktował znany dobrze kibicom PGE Skry Agamez Liberman, a technicznymi akcjami popisywał się reprezentant Brazylii Joao Paolo Bravo, a Arkas doprowadził do tie-breaka. Poziom mecz nie był rewelacyjny, bo obie drużyny postawiły na siłę. Mało było finezyjnych akcji, za to dużo błędów. Po wielkich emocjach, a nawet awanturach, Turcy zdołali wyrównać wynik na 1:1 w meczach.

I zaczęły się siatkarskie rzuty karne, jakim jest złoty set. W nim od początku przeważali gospodarze, przede wszystkim dzięki blokowi i atomowym zbiciom Agameza. W Lokomotiwie problemy mieli jego liderzy - Sanchez i reprezentant Rosji Denis Birjukow. Ten drugi został szybko zdjęty z boiska, podobnie jak jego kolega z kadry, rozgrywający Aleksandr Butko. Po drugiej stronie nie mylił się Agamez i doszło do ogromnej sensacji.

W pierwszym meczu Final Four Ligi Mistrzów - 17 marca w Atlas Arenie - PGE Skra zmierzy się więc z tureckim Arkasem Izmir. W poprzedniej rundzie Turcy wyeliminowali Zaksę Kędzierzyn-Koźle, wygrywając z nią dwukrotnie. W drugim półfinale Trentino zmierzy się z Zenitem. Włosi odrobili straty z pierwszego spotkania z Lube Bancą Macerata, zwyciężając 3:0 i pewnie wygrali złotego seta.

Arkas - Lokomotiw 3:2, zloty set: 15:11

Sety: 25:27, 18:25, 25:22, 25:23, 16:14