Final Four. Trentino traci największą gwiazdę

Trzykrotny z rzędu zwycięzca Ligi Mistrzów ma wielki kłopot. Jego lider Osmany Juantorena, uważany za najlepszego siatkarza świata, ogłosił, że odchodzi z klubu. W nowym - w Rosji - ma zarabiać ponad milion euro rocznie. Żaden siatkarz nie zarabiał jeszcze tak dużo.
To zaskakująca deklaracja, bowiem jeszcze w ubiegłym tygodniu prezes Trentino Volley Diego Mosna zapowiadał, że Kubańczyk zostanie w jego drużynie jeszcze przez trzy lata. Juantorena nie zadeklarował, gdzie będzie grał. Stwierdził tylko, że wyjeżdża z Włoch.

Według nieoficjalnych informacji trafi do Zenita Kazań, półfinałowego rywala Trentino. Mistrz Rosji już latem ubiegłego roku kusił Juantorenę ogromnym kontraktem, a włoskiemu klubowi proponował ponoć odstępne w wysokości miliona euro. Oferta została jednak odrzucona. Teraz były reprezentant Kuby może odejść za darmo. W Kazaniu nie potwierdzono tej informacji, milczą o tym również rosyjskie media. Ale tylko w Rosji, Turcji i Japonii płaci się siatkarzom tyle, że decydują się oni opuścić Serie A. W ubiegłym roku do Zenita trafił Valerio Vermiglio, były rozgrywający włoskiej reprezentacji.

Jeśli Juantorena zostanie graczem mistrza Rosji, to drużynę będzie musiał opuścić albo Vermiglio, albo amerykański przyjmujący Reid Priddy, bowiem w Rosji może grać tylko dwóch obcokrajowców. Juantorena zaś może być pierwszym siatkarzem zarabiającym ponad milion euro rocznie. 27-letni siatkarz w 2004 roku wyjechał z Kuby do Uralu Ufa, gdzie występował przez dwa sezony. W 2006 roku został zdyskwalifikowany za doping na trzy lata. Po odbyciu kary został zawodnikiem Trentino.

Zobacz także
  • PGE Skra przed Final Four: Mniejsza presja, lepszy wynik?
  • Siatkarze Trentino Volley zagrają w Final Four Ligi Mistrzów bez loga sponsora. "To dyskryminacja"
  • PGE Skra - Trentino 3:0 Faworyt Final Four Ligi Mistrzów przyleciał do Łodzi... tanimi liniami
Komentarze (7)
Final Four. Trentino traci największą gwiazdę
Zaloguj się
  • Gość: dociekliwy

    Oceniono 9 razy -3

    zawsze w takich tekstach jest informacja "we włoskim klubie występuje bla bla bla", dlaczego nie ma wzmianki o Łukasze Żygadle, bądź co bądź jednym z najlepszych rozgrywających w naszym kraju ostatnich lat?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX