Final Four. PGE Skra Bełchatów - Arkas Izmir [NA ŻYWO]

O godz. 14.30 siatkarze PGE Skry Bełchatów i Arkasu Izmir rozpoczną półfinałową walkę o awans do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Skra nie pokazała się z najlepszej strony, a do jej gry można mieć sporo zastrzeżeń. Najważniejsze jednak, że wygrała z Arkasem 3:0 i może już odpoczywać przed jutrzejszym finałem. W nim zmierzy się ze zwycięzcą meczu Trentino Volley - Zenit Kazań

28:26 I Kurek daje finał! Skra wygrywa 3:0 i jutro po raz pierwszy w historii zagra w finale Ligi Mistrzów!!!

27:26 Kurek znów punktuje! Piłka meczowa!

25:25 Arkas miał drugą piłkę setową. Na szczęście tym razem Kurek się nie pomylił...

24:24 Wlazły podtrzymuje szanse bełchatowian. Będzie gra na przewagi.

23:24 W kluczowym momencie błąd popełnia Kurek i piłkę setową mają Turcy

23:23 Z prawej strony atakuje Agamez i jest remis

23:22 Winiarski! Skra dwa punkty od finału!

22:22 Udany atak Perrina daje Turkom remis

22:21 Kurek, Kurek, Kurek! Awans do finału na wyciągnięcie ręki!

20:21 I znowu Kurek! I znowu zepsuty serwis. Tym razem przez... Kurka

19:20 Kolejny atak Kurka daje remis, kolejna zepsuta zagrywka daje punkt rywalom

18:19 Turcy odzyskują prowadzenie. Czy na długo?

17:16 Kolejny udany atak Kurka ze środka. Po nim bombę z serwisu posyła Winiarski i jest prowadzenie Skry!

15:16 Podobnie jak na pierwszej przerwie technicznej, tak i na drugiej na minimalnym prowadzeniu drużyna z Turcji. Oby na koniec seta było już inaczej

15:15 Tak, to ten moment! Autowy blok Skry, atak Kurka i jest remis!

13:15 As serwisowy Falaski! Czyżby to był ten moment?

11:15 Potężny atak Agameza ląduję na rękach Kurka, a później poza boiskiem

10:14 Zepsuta zagrywka Kurka tylko to potwierdza

9:12 Potężna zagrywka Wlazłego wylądowała na POTĘŻNYM aucie. Zagrywka nie jest w tym meczu dobrą stroną żadnej z drużyn

8:11 Agamez obija blok bełchatowian i pozwala utrzymać swojej drużynie trzy punkty przewagi

7:10 Zamiast remisu mamy kolejną trzypunktową przewagę Arkasu.

7:8 Już tylko punkt straty Polaków! Kurek!

5:8 Więcej bloków nie było. Wynik 5:8 nie brzmi może najlepiej, ale 1:7 brzmiało o wiele gorzej

5:7 Trzy udane bloki Skry z rzędu! Bełchatowianie rewanżują się rywalom!

2:7 Niemoc Skry przełamuje Kurek

1:7 Kolejny blok Arkasu, a później dobry atak Perrina. Jest źle...

1:5 Cztery punkty z rzędu zdobywają jednak Turcy, którzy po raz pierwszy prowadzą aż czterema punktami

1:0 Kolejny blok Możdżonka zaczyna trzeciego seta

25:21 Potężna zagrywka Wlazłego i turcy muszą oddać piłkę za darmo. Z podarunku po raz kolejny skorzystał Kurek, który daje Skrze drugiego seta!

24:21 Agamez atakuje w antenkę! Czwarty punkt z rzędu Skry i bełchatowianie mają trzy piłki setowe!

23:21 Błąd w rozegraniu Arkasu, kontra Skry i udany atak Kurka!

22:21 Skra już na prowadzeniu! Najpierw Agamez psuje zagrywkę, chwilę później Falasca popisuje się udanym blokiem

20:21 Z rutyny postanowił wyłamać się Agamez, który potężną zagrywką daje Arkasowi pierwsze w tym meczu prowadzenie

20:20 "Gra punkt za punkt" brzmi bardzo wyświechtanie, ale tym razem naprawdę oddaje to, co dzieje się na boisku

19:19 Arkas znakomicie prezentuje się w obronie. W pierwszym secie Turcy aż 16 razy podbili ataki bełchatowian. Z kolei Skra imponuje w grze w bloku. W pierwszej partii w ten sposób czterokrotnie zatrzymała zrywali, z czego trzykrotnie - Marcin Możdżonek

18:18 Sytuacja się powtarza

17:17 Kolejna zepsuta zagrywka, tym razem w wykonaniu Skry. I kolejny remis

16:15 Atak Wlazłego z trudem, ale jednak zmieścił się w boisku. Skra cały czas minimalnie prowadzi, ale i cały czas nie prezentuje się z najlepszej strony

14:14 Atak ze środka Duffa i mamy kolejny remis

13:12 Chaotyczna, nerwowa gra w wykonaniu obu drużyn. Tym razem próbę nerwów wygrywa jednak Skra

12:10 Atak Wlazłego po skosie daje Skrze dwupunktowe prowadzenie

10:10 Kurek przy ataku przekracza środkową linię i tylko punktowa przewaga Skry. Za chwilę starcie pod siatką Agameza i Wlazłego wygrywa ten pierwszy i jest remis

9:7 Atak Możdżonka ze środka daje Skrze dziewiąty punkt

8:6 Najpierw Kurek psuje serw, a następnie błąd w przyjęciu popełnia Zatorski. Chwilę później Pliński daje jednak bełchatowianom punkt, po którym obie drużyny zeszły na przerwę techniczną

7:4 As serwisowy Kurka!

6:4 Trwa gra punkt za punkt. Najpierw sprytny atak Brazylijczyka Bravo, później skuteczny atak po skosie Kurka.

5:3 Tym razem serwis psuje Agamez. Mało ciekawy fragment meczu.

4:2 Atak w aut Turków

2:1 Pierwsze dwa punkty drugiego seta dla bełchatowian. Arkasowi pierwszy punkt daje oczywiście Agamez

Do Atlas Areny przyjechali kibice z całej Polski. Świadczą o tym wywieszone flagi z nazwami miejscowości takich jak: Wałbrzych, Suwałki, Głuchołazy, Dębe, Rypin, Jarosławiec, Turek czy Dąbrowa Rusiecka.

25:23. Tym razem Kolumbijczyk zablokowany! Pierwszy set dla Skry!

24:23. Arkas po raz kolejny uratowany przez Agameza

24:22. Sędzia odgwizduje podwójne podbicie Turków i mamy dwie piłki setowe dla Skry!

23:21. Skra zgubiła blok Turków, a Kurek daje bełchatowianom 23 punkt!

22:21. Już tylko jeden. Kolejny udany atak Agameza. Czy ktoś go wreszcie powstrzyma?

22:20. Agamez po bloku i znów dwa punkty przewagi Skry

22:19. Jedna z najdłuższych akcji meczu. Na szczęście dla bełchatowian zakończona sprytnym atakiem Winiarskiego, który obija ręce rywala

21:19. A jednak. Atak Wlazłego w aut i Arkas zbliżył się do Skry już na dwa punkty

20:17. Ładny atak ze środka Duffa. Turcy nie potrafią jednak zmniejszyć strat do mniej niż trzech punktów

19:16 Skra prowadziła już 18:13, ale po kilku błędach przewaga nieco stopniała

15:12. Najpierw zagrywkę psują Turcy, później Polacy

14:10. Bełchatowianie zdobyli cztery punkty z rzędu. Turcy biorą pierwszy czas.

13:10. Agamez atakuje w aut i Skra ponownie prowadzi trzema punktami

9:9. Już nie utrzymuje.

9:7. Skra utrzymuje dwupunktową przewagę

Z kategorii: ciekawostki. Sędzią meczu jest Słowak Milan Labasta, Ten sam który dwa lata temu w Final Four w Łodzi prowadził półfinałowy pojedynek z Dynamem Moskwa, przegrany przez PGE Skrę 1:3. Oby tym razem był bardziej szczęśliwy dla bełchatowian.

8:6 Skra prowadzi na pierwszej przerwie technicznej dwoma punktami

7:5 Bełchatowianie stracili dwa punkty z rzędu. Przed remisem uratował ich kolejny skuteczny atak Wlazłego

6:3 Już trzypunktowe! Blok Możdżonek

5:3 Piękna akcja bełchatowian, którzy czterokrotnie wybraniali atak Izmiru! Aż wreszcie sprawy w swoje ręce wziął Kurek

4:3 Atak Winiarskiego po dłoni rywala i ponownie na prowadzeniu Skra

2:2 Najpierw dwa punkty z rzędu zdobyli Turcy, ale skuteczny atak Wlazłego daje remis

1:0 Pierwszy serwis Plińskiego. I pierwszy blok bełchatowian

14.34 Przywitanie obu drużyn już za nami. Przed nami - pierwsza akcja półfinału

14.30 Kibice PGE Skry odśpiewalinieoficjalny hymn klubu z Bełchatowa "Zawsze tam gdzie ty" Lady Pank. To znak, że za chwilę pora zaczynać!

14.29 To dla nas wielka niespodzianka, że się tutaj znaleźliśmy. Jesteśmy pierwszym tureckim zespołem, który zagra w Final Four. Nasza pozycja, drużyny niedocenianej, daje nam komfort gry. Chcemy sprawić niespodziankę - zapowiedział z kolei Bulent Kandemir, kapitan Arkasa.

14.27 - Po to jesteśmy w Final Four, żeby grać o zwycięstwo. Na pewno nie skazujemy się na porażkę. Nasz zespół, systematycznie budowany od kilku lat, ma duży potencjał i wielokrotnie udowadniał, że jest w stanie wygrać ten turniej - zapowiedział przed turniejem Konrad Piechocki, prezes Skry. Czy siatkarze z Bełchatowa udowodnią, że prezes się nie myli?

14.24 W hali jest też liczna grupa tureckich fanów z klubowymi flagami. Razem z kibicami PGE Skry toczą pojedynek na głośniejszy doping. Będzie gorąco...

14.22 "Jesteśmy drużyną na dobre i na złe. Motywacji na pewno nam nie zabraknie" - przemówił Mariusz Wlazły na wielkim telebimie w Atlas Arenie przy efektownej muzyce. Kibice oszaleli i dali pokaz głośnego dopingu. Takiego hałasu nie było chyba na żadnym wcześniejszym meczu Ligi Mistrzów w tym sezonie w hali przy ul. Skorupki.

14.20 Na boisku od kilkunastu minut rozgrzewają się już zawodnicy obu drużyn. Do rozpoczęcia meczu zostało jeszcze około 10 minut. Atlas Arena powoli zapełnia się kibicami. Wiadomo, że zasiądzie w niej komplet, czyli 13 tys. widzów.

Faworytem spotkania z Arkasem są bełchatowianie, którzy w sobotę po raz pierwszy mogą cieszyć się z awansu do Final Four. Żeby przybliżyć się do spełnienia największego marzenia, czyli zwycięstwa w całym turnieju, musza poradzić sobie nie tylko z rywalami, lecz także z presją. Czy grający po raz trzeci o triumf w Europie siatkarze Skry wreszcie dopną swego?