Bartosz Kurek, były siatkarz PGE Skry Bełchatów, szósty w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP na sportowca roku

Bartosz Kurek, który latem przeszedł z PGE Skry Bełchatów do Dynama Moskwa, zajął szóste miejsce w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP na najlepszego sportowca w 2012 roku.
W głosowaniu czytelników i telewidzów po raz czwarty z rzędu zwyciężyła Justyna Kowalczyk. Kolejne miejsce zajęli inni przedstawiciele sportów indywidualnych - kulomiot Tomasz Majewski i ciężarowiec Adrian Zieliński, którzy zdobyli złoto na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Kurek w głosowaniu zajął szóste miejsce, co uczyniło go nie tylko najwyżej klasyfikowanym siatkarzem, ale i przedstawicielem wszystkich sportów drużynowych. Dopiero tuż za nim znalazł się bowiem piłkarz Robert Lewandowski.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, gdy Kurek znajduje się w dziesiątce najlepszych sportowców w Polsce. W ubiegłorocznym plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP był jednak zdecydowanie wyżej - zajął drugie miejsce.

Dziesięciu najlepszych sportowców roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP

1.Justyna Kowalczyk (zwyciężczyni Tour de Ski, druga zawodniczka Pucharu Świata w biegach)
2.Tomasz Majewski (złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Londynie w pchnięciu kulą)
3.Adrian Zieliński (złoty medalista igrzysk w podnoszeniu ciężarów)
4.Anita Włodarczyk (srebro na igrzyskach w Londynie w rzucie młotem)
5.Agnieszka Radwańska (tenisistka, finalistka Wimbledonu)
6.Bartosz Kurek (najlepszy zawodnik Ligi Światowej)
7.Robert Lewandowski (najlepszy polski napastnik, mistrz Niemiec z Borussią Dortmund)
8.Sylwia Bogacka (srebrna medalistka z Londynu w strzelectwie)
9.Damian Janikowski (zapaśnik, brązowy medalista z Londynu)
10.Magdalena Fularczyk, Julia Michalska (wioślarki, brązowe medalistki igrzysk w Londynie)