W PGE Skrze Bełchatów bez euforii: "Jeszcze nie awansowaliśmy"

Jacek Nawrocki, trener PGE Skry Bełchatów, tonuje nastroje po pokonaniu Arkasu Izmir 3:1 w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.
PGE Skra przerwała serię porażek i od awansu do kolejnej rundy play-off dzieli ją tylko jedno zwycięstwo. Rewanż zostanie rozegrany w środę w łódzkiej Atlas Arenie.

- Zachowajmy spokój, bo jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia - mówi trener. Dlatego w czwartek i w piątek drużyna ma w planie po dwa treningi, żeby się jeszcze lepiej przygotować do drugiego meczu z Arkasem i decydującej części sezonu. Wcześniej, w sobotę o godz. 17, zmierzy się w hali Energia z Wkręt-metem AZS-em Częstochowa.

Nawrocki chwalił swój zespół za grę z wielkim zaangażowaniem. Jego zdaniem świetnie zagrali na skrzydłach Aleksandar Atanasijević i Mariusz Wlazły, a Michał Bąkiewicz w przyjęciu i obronie udanie zastąpił kontuzjowanego Michała Winiarskiego. - Aleks zagrał już po raz trzeci po kontuzji i było to widać - podkreśla trener PGE Skry.

Bardzo dużo do gry wniósł Paweł Woicki, który na początku trzeciego seta zastąpił Dantego Boninfante. - Paweł uspokoił nasze poczynania w ataku - ocenia Nawrocki. - Nie starał się kombinować, ale dokonywał najlepszych wyborów.

Szkoleniowiec bełchatowskiego zespołu przypomina, że regulamin Ligi Mistrzów jest tak skonstruowany, że zwycięstwo jeszcze niczego nie daje. Do awansu potrzeba dwóch zwycięstw, a w przypadku remisu wygrania dodatkowego "złotego seta". Choć zdecydowanym faworytem jest PGE Skra, to Nawrocki apeluje o zachowanie spokoju. - Przestrzegam przed hurraoptymizmem - twierdzi. - Jeszcze niczego nie zdobyliśmy. To dopiero pierwszy krok.

Bełchatowianie w środę po południu wrócili z Turcji. Na szczęście żaden z siatkarzy nie doznał urazu, a lada dzień do zespołu ma dołączyć rekonwalescent Winiarski.