Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali IX Memoriał Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie

PGE Skra Bełchatów pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle w finale IX Memoriału Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie.
Po sobotnim wysokim zwycięstwie bełchatowian z AZS Częstochowa (3:0), tym razem podopieczni trenera Miguela Falaski pewnie pokonali kędzierzynian. W finałowym pojedynku siatkarze PGE Skry większe problemy mieli jedynie w pierwszym secie, który ostatecznie przegrali do 20. W następnych partiach to jednak bełchatowianie byli zdecydowanie lepsi. W czwartym secie kibice w Murowanej Goślinie oglądali dominację tylko jednego zespołu. PGE Skra prowadziła już nawet 20:11 w secie, który zakończył się jej zwycięstwem do 17. W pojedynku z ZAKSĄ w barwach bełchatowskiego zespołu zadebiutował Serb Aleksa Brdjović. 20-letni rozgrywający nie znalazł się w kadrze swojego kraju na trwające obecnie mistrzostwa Europy. Z kolei najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Argentyńczyk, występujący na pozycji rozgrywającego PGE Skry - Nicolas Uriarte. Trzecie miejsce w imprezie zajął Transfer Bydgoszcz, który pokonał AZS Częstochowa 3:0.

Kolejny towarzyski mecz bełchatowianie rozegrają w następną sobotę w Kielcach z tamtejszym Effecotrem.

PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1

Sety: 20:25, 25:20, 25:23, 25:17

PGE Skra: Uriarte, Pliński, Wlazły, Kłos, Antiga, Włodarczyk, Conte (libero) oraz Brdjović