PGE Skra Bełchatów jedzie do Kielc po trzy punkty

Niepokonana w sparingach i lidze PGE Skra Bełchatów zagra w niedzielę o godz. 17 z Effectorem Kielce. Znów jest faworytem.
Tydzień temu w pierwszym spotkaniu PlusLigi bełchatowianie wygrali 3:1 z Lotosem Treflem Gdańsk. Kłopoty mieli tylko w pierwszym secie, a spowodowane były one brakiem agresji w grze. Trener Miguel Falasca tłumaczył to stresem spowodowanym inauguracją. Dwaj jego podopieczni - Nicolas Uriarte i Wojciech Włodarczyk - debiutowali w tych rozgrywkach. Teraz, gdy premierę mają już za sobą, powinno być już łatwiej, zwłaszcza że przeciwnik teoretycznie jest łatwiejszy.

Effector, tak jak PGE Skra, ma w składzie dwóch Argentyńczyków: atakującego Bruna Romanuttiego i przyjmującego Cristiana Poglajena, a także doświadczonych Polaków: Piotra Lipińskiego czy Łukasza Polańskiego. Mimo to w inauguracyjnej kolejce przegrał w Warszawie z AZS Politechniką 0:3.

Trener Dariusz Daszkiewicz uważa, że jego drużyna jest w stanie sprawić sensację. - Skra ma bardzo mocny skład, ale gdyby rozpatrywać ligę tylko na papierze, to zawsze wygrywałby zdecydowany faworyt. A tak nie jest, o czym przekonał w pierwszej kolejce Indykpol Olsztyn, pokonując Jastrzębski - przypomina.

Oba zespoły zmierzyły się dwa tygodnie przed startem ligi. 3:0 wygrała drużyna z Bełchatowa, a gospodarze byli lepsi tylko w dodatkowym secie. Od tego czasu PGE Skra powinna być jeszcze mocniejsza, bowiem Uriarte cały czas zgrywa się z nowymi kolegami. - Gra z takim rozgrywającym jest marzeniem każdego środkowego - zachwyca się Karol Kłos.

W Kielcach PGE Skra będzie miała już drugiego rozgrywającego, ponieważ z mistrzostw świata do lat 23 wrócił Aleksa Brdjović. Serbia zajęła w nich drugie miejsce.

Więcej o sporcie w Łodzi i nie tylko na blogach: Jarosława Bińczyka, Szymona Bujalskiego i Bartłomieja Derdzikowskiego