Sensacja w PlusLidze. MKS Banimex Będzin pokonał lidera - PGE Skrę Bełchatów

PGE Skra Bełchatów doznała pierwszej porażki w tym sezonie. Lepszy od niej okazał się MKS Banimex Będzin, ostatni zespół w tabeli
Bełchatowianie w tym sezonie odnieśli 13 kolejnych zwycięstw, co jest rekordem PlusLigi. Chyba nikt nie spodziewał się, że ich seria zostanie przerwana przez najsłabszą drużyną w tabeli. Beniaminek z Będzina dotychczas wygrał tylko raz, a na wyjeździe zdobył jedynie punkt. Teraz potroił swój dorobek, wykorzystując eksperymenty trenera Miguela Falaski. W kadrze nie było Mariusza Wlazłego, Facunda Conte i Karola Kłosa, a w rezerwie zostali Michał Winiarski i Nicolas Uriarte. Zmiennikom udało się wygrać tylko pierwszego seta, zresztą z wielkim trudem, ponieważ lepsze wrażenie sprawiali goście.

Zawodnicy beniaminka zaryzykowali zagrywką, odrzucając gospodarzy od siatki. W pierwszej partii mieli 48-proc. skuteczność w ataku, ale im dłużej trwał mecz, tym rzadziej zdobywali punkty. Gospodarze też starali się mocno serwować, ale kolejny raz (podobnie było z Asseco Resovią i Hypo Tirolem Innsbruck) bardzo często się mylili. W Austrii oddali rywalom 24 punkty, a w Energii o jednego mniej. Mieli też ogromne problemy w bloku, który przegrali 6:13.

MKS Banimex był zespołem dużo lepszym. PGE Skrze nie pomogło nawet wprowadzenie na boisko w trzecim secie Winiarskiego i Uriarte. Rozpędzonych gości nie udało się zatrzymać i doszło o ogromnej sensacji.

PGE Skra - MKS Banimex Będzin 1:3

Sety: 27:25, 18:25, 20:25, 17:25

PGE Skra: Brdjović, Włodarczyk 7, Wrona 8, Muzaj 13, Marechal 12, Lisinac 9, Piechocki (libero) oraz Uriarte, Winiarski 8

MKS Banimex: Oczko 3, Hebda 20, Gaca 2, Sarnecki 14, Żuk 11, Hunek 9, Milczarek (libero) oraz Mierzejewski (libero), Kowalski, Warda 1