Dukla Liberec - PGE Skra 0:3. Inauguracja Ligi MIstrzów bez problemów

Siatkarze PGE Skry Bełchatów bardziej zmęczyli się chyba na treningu i rozruchu niż w meczu z Duklą Liberec w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów
W poprzedniej edycji bełchatowianie też trafili na mistrza Czech, ale Jihostroj Czeskie Budziejowice był silniejszym przeciwnikiem od Dukli. Mimo że trener gospodarzy postawił na rekonwalescenta Adriana Patuchę, to różnica w umiejętnościach była ogromna. Debiutujący z tych rozgrywkach zespół z Liberca zaczął mecz tak stremowany, że w pierwszej partii nie podjął walki. PGE Skra zbytnio się nie wysilając dominowała zdecydowanie. I to chyba uśpiło jej zawodników, ponieważ w drugim secie gra się wyrównała. Czesi lepiej serwowali, mieli trochę szczęścia, dlatego nastraszyli rywali. Przy wyniku 22:21 Miguel Falasca musiał nawet poprosić o przerwę. W końcówce jednak jego podopieczni pokazali, że fory się skończyły.

I postanowili pokazać zawodnikom Dukli, że żarty się skończyły. Świetnie serwujący Nicolas Marechal wyprowadził swoją drużynę na kilkupunktowe prowadzenie, a później przewaga już tylko się zwiększała. Mistrz Europy w sumie miał aż pięć asów, a w ataku aż 64-procentową skuteczność. W drugiej połowie seta Falasca dał szansę zmiennikom, dlatego gospodarze zmniejszyli straty.

W drugim meczu grupy E Cucine Lube Civitanova pokonała w swojej hali Knack Roeselare 3:1. W następnej kolejce w Atlas Arenie dojdzie do hitu: PGE Skra - Cucine Lube (18 listopada o godz. 18).

Dukla Liberec - PGE Skra 0:3

Sety: 16:25, 22:25, 19:25

Dukla: Janouch, Spravka, Stanek, Patucha, Krisko, Leikep, Kopacek (libero) oraz Zajicek

PGE Skra: Uriarte 4, Conte 10, Kłos 4, Wlazły 11, Marechal 15, Lisinac 4, Piechocki (libero) oraz Janusz, Stanković 2, Gromadowski 1, Marcyniak 1