Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 1:3. Mariusz Wlazły: "Gratulacje dla Facu" [ZDJĘCIA]

W ostatnim meczu w tym roku PGE Skra Bełchatów pokonała w Radomiu Cerrad Czarnych i spędzi święta na drugim miejscu w tabeli
To było spotkanie na szczycie PlusLigi, bowiem zmierzyły się w nim drużyny zajmujące drugie i trzecie miejsce w tabeli. Lepszy okazał się wicelider z Bełchatowa, który dwa pierwsze sety wygrał pewnie, ale w trzecim pozwolił odrodzić się gospodarzom. Na najlepszego zawodnika wybrano Facunda Conte, zdobywcę 26 punktów, przy 69-procentowej skuteczności w ataku.

Mariusz Wlazły, kapitan PGE Skry, podkreślał, że w Radomiu gra się bardzo trudno. W tym sezonie punkty straciły tutaj Zaksa Kędzierzyn-Koźle (wygrał 3:2) i Asseco Resovia (2:3). - To trudny teren, hala jest specyficzna i gra się tutaj niewygodnie. Gospodarze w meczu przeciwko nam zagrali bardzo dobrze. Cieszymy się, że udało nam się im przeciwstawić i wywozimy stąd trzy punkty. Wygraliśmy jako drużyna, ale szczególne gratulacje należą się Facu [Conte]. Pociągnął grę i był naszym liderem. To on odgrywał w decydujących momentach istotną rolę. Ten wynik w dużej mierze jest jego zasługą - chwalił kolegę Wlazły. - Cieszymy się, że okres świąteczny rozpoczął się dla nas tak sympatycznie. Oczywiście przerwę mają tylko niektórzy z nas, bo kadrowicze już niedługo stawią się w Spale na zgrupowaniu. Wszyscy z niecierpliwością będziemy oczekiwać turnieju w Berlinie - zakończył.

Andrzej Wrona, który w ataku miał 70-procentową skuteczność i - co ważne - popsuł tylko jeden serw, też chwalił drużynę. - Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo Radom to bardzo trudny teren. Drużyna Czarnych jest mocna, a my wygrywamy z nią za trzy punkty. W tym meczu zagrała taka drużyna PGE Skry Bełchatów, którą chciałbym oglądać zawsze: z ogromną chęcią zwycięstwa i wolą walki do końca. Każdy z nas dołożył cegiełkę do wygranej i na nadchodzące święta udamy się w lepszych humorach - mówił reprezentant Polski.