PGE Skra nie może sobie pozwalać na takie straty punktów

Siatkarze PGE Skry prowadząc 2:0, nie zdołali wywalczyć kompletu punktów w meczu z Effectorem Kielce. Nie da się jednak grać dobrze z taką liczbą błędów
PGE Skra w tym roku mocno rozczarowuje. Przegrała u siebie z Indykpolem AZS Olsztyn, wymęczyła zwycięstwo z BBTS Bielsko-Biała, w Lidze Mistrzów została zbita z Cucine Lube Civitanovą. Ale nawet osłabienie po zatruciu pokarmowym nie może tłumaczyć problemów z takim rywalem jak Effector.

Kiedy wydawało się, że mecz będzie krótki, PGE Skra zamiast grać, zaczęła popełniać błędy. W trzecim secie oddała rywalom aż 12 punktów po popsutych serwach, nie zdobywając żadnego! - W trzecim secie zabrakło bardzo niewiele do zwycięstwa. Niepotrzebnie w ogóle doprowadziliśmy do takiej sytuacji, bo prowadziliśmy dosyć wysoko - tłumaczył Karol Kłos. - Z nas chyba trochę zeszło powietrze i rywale poczuli, że są w stanie z nami walczyć. Dobrze, że wygraliśmy, bo mogłoby się to skomplikować jeszcze bardziej. Wróciłem po chorobie, ale wytrzymałem cały mecz, więc nie powinniśmy zwalać winy na brak siły - podkreśla Kłos. Siatkarze mają prawo być zmęczeni, ale nie tłumaczy to słabej postawy drużyny w tym sezonie.

PGE Skra - Effector Kielce 3:2

Sety: 25:16, 25:22, 32:34, 19:25, 15:9

PGE Skra: Uriarte 4, Conte 18, Lisinac 12, Wlazły 14, Marechal 21, Piechocki (libero) oraz Marcyniak, Janusz, Gromadowski 3, Stanković, Rodriguez

Effector : Kędzierski, Vituk 9, Bieniek 16, Jungiewicz 22, Stolc 11, Sobczak (libero) oraz Biniek (libero) Komenda 2, Szymański, Orobko

W tabeli PlusLigi prowadzi Zaksa Kędzierzyn-Koźle (38 pkt) przed PGE Skrą (32) i Asseco Resovią (30). W piątek bełchatowianie, którzy pozostają wiceliderami tabeli PlusLigi, zagrają na wyjeździe z MKS Będzin.