Marcel Gromadowski po meczu PGE Skry z Ziraatem: "Do Ankary pojedziemy spokojniejsi"

PGE Skra Bełchatów pokonała w Atlas Arenie Ziraat Bankasi Ankara 3:1. To dobra zaliczka przed rewanżem w pierwszej rundzie play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów
PGE Skra wygrała pierwszego seta i zbudowała sobie przewagę także w drugim. Niestety to rywale w ostatecznym rozrachunku partii okazali się lepsi. Sami jesteśmy sobie winni, bo powinniśmy wygrać drugiego seta, w którym wysoko prowadziliśmy - mówi Marcel Gromadowski, atakujący PGE Skry. - Niestety w nasze szeregi weszło roztargnienie i przegraliśmy tę partię. Musieliśmy więc zacząć grać dużo lepiej, by wygrać za trzy punkty. To było dla nas bardzo ważne, bo dzięki temu możemy do Ankary jechać trochę spokojniejsi. Czasami coś takiego się zdarza. Dobrze jednak, że wróciliśmy do naszej gry i wygraliśmy za trzy punkty. Mieliśmy też sporo problemów zdrowotnych, ale nie chcę już wdawać się w szczegóły. Brakuje nam stabilizacji, ale mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieli żelazną pierwszą szóstkę.

W czwartej partii Ziraat Bankasi miał też piłki setowe i niewiele brakowało, a mecz zakończyłby się tie-breakiem. PGE Skra pokazała jednak charakter, dogoniła rywali i przechyliła szalę zwycięstwa na własną korzyść. - Rzeczywiście robiło się nieciekawie i takie sytuacje potrafią podbudować zespół - podkreśla Gromadowsk. - Pokazaliśmy już jak to się robi chociażby w Pucharze Polski, więc mamy już doświadczenie w takim odrabianiu wyniku. Teraz ważne jest, by pojechać do Ankary i ugrać chociaż dwa sety, bo to da nam awans.

Bardzo dobry mecz rozegrali Srećko Lisinac i Karol Kłos, którzy byli pewnymi punktami w zespole z Bełchatowa. - Kiedy mamy dobre przyjęcie, to gramy środkiem, a dziś chłopaki świetnie radzili sobie w tym elemencie. Oby tak dalej - cieszy się Gromadowski.

Rewanż w Turcji odbędzie się na początku marca.