PGE Skra Bełchatów jeszcze z zastępcą Mariusza Wlazłego

PGE Skra Bełchatów nie gra ostatnio najlepiej, ale jej rywale też tracą punkty. Dlatego drużyna wciąż nie straciła szans na finał PlusLigi.
Dwa ostatnie spotkania ligowe bełchatowska drużyna wygrała, ale tylko po 3:2. O ile można było liczyć się ze stratą punktu z coraz lepiej prezentującym się Jastrzębskim Węglem, to taki sam wynik z AZS Częstochowa był zaskoczeniem. Ciekawe, że oba spotkania PGE Skra mogła wygrać wyżej, ale nie wykorzystała szansy. Na Śląsku w czwartym secie prowadziła 16:12, by przegrać 20:25, zaś w poprzedniej kolejce w podobny sposób oddała drugą partię.

- Robimy błędy, które się powtarzają, i tracimy po trzy, cztery punkty. Nie wiem dlaczego? - mówi Srecko Lisinac. Z pewnością jedną z przyczyn jest nieobecność Mariusza Wlazłego. Kapitan drużyny od prawie dwóch tygodni zmaga się z kontuzją kręgosłupa. Kłopoty ze zdrowiem ma też jego zmiennik Marcel Gromadowski, dlatego nie jest w wysokiej formie. Trenerzy zdecydowali się więc na desperacki ruch, jakim jest przestawienie Lisinaca ze środka na atak. - Grałem na tej pozycji jako junior - opowiada 23-letni Serb. - Od tego czasu już nie, chociaż na treningach, gdy jestem w drugiej linii, też często atakuję. Ale na mecz z AZS wyszedłem po jednych zajęciach. W Jastrzębiu było już lepiej - dodaje.

Lisinac nie chce na stałe zmieniać pozycji. - Czekam, aż wróci Mariusz Wlazły. Ale będę grał tam, gdzie chce trener - twierdzi. Zapewne będzie atakującym w sobotnim spotkaniu z Łuczniczką Bydgoszcz, bo trudno się spodziewać, by ryzykowano wystawienie nie w pełni zdrowego Wlazłego, tym bardziej że w przyszłym tygodniu PGE Skrę czekają dwa bardzo ważne mecze: w środę z Ziraatem Bankasi Ankara w Lidze Mistrzów, a w niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu z prowadzącą w PlusLidze Zaksą.

Najbliższy przeciwnik jest teoretycznie dużo słabszy. Łuczniczka zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, mając na koncie osiem zwycięstw. Trzy z nich odniosła na wyjeździe, ale z zespołami słabszymi od siebie: BBTS Bielsko-Biała, MKS Będzin i Effectorem Kielce. W poprzedniej kolejce uległa w swojej hali Lotosowi Treflowi Gdańsk 0:3. Takim samym wynikiem zakończył się także jej pojedynek z PGE Skrą. Gwiazdą bydgoskiego zespołu jest atakujący Jakub Jarosz, zresztą były zawodnik klubu z Bełchatowa, podobnie jak Michał Ruciak.

Silną stroną drużyny jest blok. Bydgoszczanie zdobywają nim średnio 2,6 pkt na set, tyle samo co PGE Skra. Lepsza od nich jest w tym elemencie tylko Zaksa (2,7). To przede wszystkim efekt świetnej postawy doświadczonego Wojciecha Jurkiewicza, który ma na koncie 42 bloki, tyle samo co najlepszy w bełchatowskim zespole Karol Kłos. Ciekawym zawodnikiem jest też rozgrywający Murilo Radke, powoływany do szerokiej kadry Brazylii.

Tak więc nawet bez Wlazłego gospodarze są zdecydowanymi faworytami. Jeśli nie stracą punktów, utrzymają drugie miejsce, bo mają punkt więcej od Asseco Resovii, grającej w Lubinie z Cuprum. Trzeci w tabeli Lotos Trefl Gdańsk, tracący do PGE Skry trzy punkty, podejmie zaś Zaksę.

- Nie mogę obiecać, że zagramy w finale, ale zapewniam, że zrobimy wszystko, by tak się stało - twierdzi Lisinac. Serbski siatkarz jest przekonany, że drużyna będzie grać coraz lepiej, tak jak on. - Nie jestem jeszcze w takiej formie jak przed kontuzją [kręgosłupa, której doznał pod koniec ubiegłego roku - przyp. red.], ale już niedużo mi brakuje. Najważniejsze, że nic mnie nie boli. Zdobyłem już Puchar i Superpuchar Polski, ale mistrzostwa jeszcze nie mam. Chciałbym zdobyć je w tym roku - kończy.

PGE Skra - Łuczniczka, sobota, godz. 15

Zdjęcie INTERPLASTIC Stanowisko sędziowskie do siatkówki Zdjęcie Polsport linie wyznaczające pole gry do piłki plażowej Zdjęcie Polsport Stanowisko sędziowskie do siatkówki aluminiowe z płynną regulacją wysokości i z osłoną 1712
INTERPLASTIC Stanowisko sęd... Polsport linie wyznaczające... Polsport Stanowisko sędziow...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 VERVA Warszawa 59 65:21 21 2
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 58 64:22 19 4
3 Jastrzębski Węgiel 48 53:31 17 6
4 PGE Skra Bełchatów 48 55:30 16 7
5 Trefl Gdańsk 35 46:41 11 11
6 GKS Katowice 32 47:53 10 13
7 Cerrad Czarni Radom 31 41:42 10 11
8 MKS Ślepsk Suwałki 28 38:49 10 12
9 Indykpol AZS Olsztyn 26 39:45 9 12
10 Aluron Virtu CMC Zawiercie 26 34:48 9 13
11 MKS Będzin 24 36:50 9 13
12 Cuprum Lubin 23 33:53 8 15
13 Asseco Resovia 21 32:57 6 17
14 BKS Visła Bydgoszcz 12 26:67 2 21

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały