Sport.pl

Miguel Angel Falasca zwolniony z PGE Skry. Przez konflikty w zespole

PGE Skra Bełchatów zwolniła trenera Miguela Falaskę. - Niestety, stracił możliwość współpracy z zespołem - twierdzi prezes klubu.
Falasca pracował w PGE Skrze od 2013 roku, a wcześnie przez cztery lata był rozgrywającym. Następnie wyjechał do Rosji, by niespodziewanie po jednym sezonie wrócić jako trener. Przejął drużynę po Jacku Nawrockim i od razu osiągnął wielki sukces, jakim było zdobycie mistrzostwa Polski. W nagrodę jego umowa została przedłużona o trzy lata.

Hiszpan nie dokończy jednak kontraktu, bo w poniedziałek został zwolniony. W ten sposób przeszedł do historii bełchatowskiego klubu, bo jeszcze nigdy żaden trener nie został zwolniony w trakcie sezonu. Owszem, w 2000 roku odszedł Henryk Kurczewski, ale wówczas sam zrezygnował.

Szefowie PGE Skry nie chcą wypowiadać się o dymisji trenera. - Oficjalne stanowisko zamieściliśmy na naszej stronie internetowej - powiedział prezes Konrad Piechocki. W artykule jest jego wypowiedź: - Ostatnie wydarzenia wewnątrz drużyny sprawiły, że niestety Miguel stracił możliwość współpracy z zespołem. Podczas poniedziałkowego spotkania wspólnie doszliśmy do wniosku, że najlepszą decyzją będzie rozwiązanie umowy. W imieniu zarządu oraz całego klubu chciałem podziękować Miguelowi Falasce za serce, zdrowie i pracę, którą włożył w prowadzenie bełchatowskich siatkarzy.

Mówiąc o "wydarzeniach wewnątrz drużyny", Piechocki miał zapewne na myśli poważny konflikt, który miał miejsce od roku. Z jednej strony byli dwaj Argentyńczycy: Nicolas Uriarte i Facundo Conte, z drugiej - Mariusz Wlazły. Niestety, trener zamiast go łagodzić, otwarcie opowiedział się po stronie obcokrajowców. Nieporozumienia zaczęły się po ubiegłorocznym finale Ligi Mistrzów, kiedy za winnego niepowodzeń uznano zmagającego się chorobą Wlazłego. W tym sezonie atmosfera wciąż była gęsta. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kapitanowi zarzucano nawet symulowanie kontuzji pleców. Kiedy nastrój w zespole się poprawiał, PGE Skra potrafiła w świetnym stylu zdobyć Puchar Polski, pokonać na wyjazdach Asseco Resovię i Zaksę Kędzierzyn-Koźle czy wreszcie w Lidze Mistrzów wygrać z Zenitem w Kazaniu.

Do wybuchu doszło w czwartek, po rewanżowym spotkaniu z mistrzem Rosji. Conte winę za porażkę zrzucił na atakujących, a Falasca nie zrobił niczego, żeby załagodzić konflikt, a wręcz go zaognił, narzekając publicznie na postawę obu libero. To przelało czarę goryczy, choć argentyński skrzydłowy w poniedziałek przed treningiem przeprosił kolegów. Szefowie klubu uznali jednak, że z Falascą nie da się uratować sezonu. A przecież PGE Skra wciąż ma szansę na finał PlusLigi. 43-letni Hiszpan długo nie będzie bezrobotny, ponieważ niedawno został trenerem reprezentacji Czech.

Na razie PGE Skrę będzie prowadził Fabio Storti, dotychczas asystent Falaski, związany z klubem od wielu lat. Według nieoficjalnych informacji latem drużynę może objąć Daniel Castelani, który prowadził drużynę w latach 2006-2009. Odszedł do reprezentacji Polski, a obecnie pracuje w belgijskim Noliko Maaseik.

W sobotę bełchatowska drużyna zmierzy się w hali Energia z Cerradem Czarnymi Radom.Więcej o:

PlusLiga 2018/19

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 62 65:22 21 3
2 ONICO Warszawa 57 61:28 19 5
3 Jastrzębski Węgiel 50 55:34 17 7
4 Aluron Virtu Warta Zawiercie 43 54:42 15 9
5 Cerrad Czarni Radom 42 48:37 14 10
6 PGE Skra Bełchatów 38 51:45 14 10
7 Asseco Resovia Rzeszów 35 42:48 11 13
8 GKS Katowice 32 44:47 11 13
9 Indykpol AZS Olsztyn 30 45:51 9 15
10 Trefl Gdańsk 28 41:53 9 15
11 Chemik Bydgoszcz 22 32:57 7 17
12 Cuprum Lubin 20 29:57 7 17
13 MKS Będzin 9 22:68 2 22

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały
Komentarze (1)
Miguel Angel Falasca zwolniony z PGE Skry. Przez konflikty w zespole
Zaloguj się
  • fresh.mk

    0

    Chore ambicje prezesa Piechockiego, na którego synalka nie chciał stawiać Falasca widząc w nim średniaka, wbrew przekonaniu ojca.
    I dobrze, przynajmniej chłop odpocznie psychicznie od polskiej chorej sportowej mentalności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX