Siatkarze PGE Skry Bełchatów opowiadają o Final Four Ligi Mistrzów

Siatkarze PGE Skry Bełchatów mieli wolny weekend, choć m.in. Andrzej Wrona i Srećki Lisinac oglądali w Krakowie turniej Final Four Ligi Mistrzów
Kilku zawodników PGE Skry pojechało w weekend do Krakowa, gdzie odbywał się turniej Final Four Ligi Mistrzów. Zawody wygrał Zenit Kazań, który wcześniej wyeliminował bełchatowian z rywalizacji. - Wydaje mi się, że mogliśmy zagrać w Final Four, ale mieliśmy pecha, że trafiliśmy na Zenit. Każdy jego rywal w tej fazie, najprawdopodobniej znalazłby się poza Final Four - mówi na www.skra.pl Michał Winiarski, przyjmujący PGE Skry.

Jedyna polska ekipa w zawodach, czyli Asseco Resovia Rzeszów, zajęła dopiero czwarte miejsce. - Miała swoje szanse na zwycięstwo w tej konfrontacji. Zenit był zdecydowanym faworytem i mimo problemów w półfinale, jaki w finale, ostatecznie wygrał. Liczy się tylko wynik końcowy - kontynuuje Winiarski.

Warto przypomnieć, że PGE Skra jako jedyna pokonała Zenit w Lidze Mistrzów. Na boisku rywala bełchatowianie wygrali 3:2. - Trento w finale też było bliskie zwycięstwa - podkreśla Srećko Lisinac, serbski środkowy PGE Skry. - Byli w meczu z Kazaniem bardziej zorganizowaną drużyną, ich środkowy Sole grał bardzo dobrze. W pierwszych dwóch setach Zenit nie miał siły w ofensywie, grał bardzo źle, Trento wykorzystywało każdą szansę. Grali na bardzo wysokim poziomie w serwisie i obronie. Djurić był silny w dwóch pierwszych setach, po drugim secie Włochów chyba dopadało zmęczenie. Później Kazań znalazł na nich sposób. Czwarty set był wyrównany, ale na końcu to Rosjanie wygrali.

Teraz bełchatowianie przygotowują się do rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski. Pierwsze mecze z Lotosem Trefl Gdańsk odbędą się 21 i 22 kwietnia w Bełchatowie. Trzeci i ewentualnie czwarty mecz zaplanowano na 26 i 27 kwietnia w Trójmieście. Jeśli potrzebny będzie piąty mecz, odbędzie się 1 maja w hali Energia.