Sport.pl

PGE Skra Bełchatów bliska pozyskania byłego zawodnika Asseco Resovii

Wszystko wskazuje na to, że kontrakt z PGE Skrą Bełchatów podpisze trzeci z braci Penczewów, ostatnio grający w Asseco Resovii
W siatkówce trwa niezwykle intensywny sezon transferowy. Zmiany nie ominą także bełchatowskiego klubu, który zakończył rozgrywki na trzecim miejscu. Już od kilkunastu dni wiadomo, że z PGE Skry odeszli obaj podstawowi przyjmujący: Nicolas Marechal i Facundo Conte. Ten pierwszy padł ofiarą zmiany przepisów, uniemożliwiających grę w PlusLidze zawodnikom mającym polski paszport, ale bez prawa występów w naszej reprezentacji. Jednym z nich jest właśnie Francuz, który trafił do ligi tureckiej. Jak już informowaliśmy, kontrakt rozwiązał też Facundo Conte. Argentyńczyk zdecydował się zapłacić klubowi spore odszkodowanie, by podpisać lukratywną umowę w Szanghaju.

Ich miejsce zajmą dwaj młodzi zawodnicy z kadry Stephane'a Antigi: wracający z wypożyczenia do Indykpolu AZS Olsztyn Bartosz Bednorz oraz Artur Szalpuk, dotychczas gracz Cerradu Czarnych Radom. Obaj uważani są za wielkie talenty i przyszłość polskiej siatkówki. Mają ogromny potencjał ofensywny, ale przyjęcie zagrywki na razie nie jest ich mocną stroną. Żeby radzili sobie jak Conte w ostatnim sezonie, musi upłynąć nieco czasu. Ważną umowę ma jeszcze Michał Winiarski, który z powodu kontuzji stracił dwa ostatnie lata. Zapewnia jednak, że po operacji kręgosłupa czuje się jak junior i bez przeszkód pomoże drużynie. Jeśli tak się stanie, będzie to najlepszy transfer PGE Skry, bo na świecie niewielu jest skrzydłowych tej klasy.

Wciąż jednak pozostaje wakat na pozycji drugiego przyjmującego o walorach defensywnych, czyli przynajmniej dobrze radzącego sobie z odbiorem serwów. Z tego powodu bełchatowski klub nie może pozwolić sobie na ściągnięcie na przykład Felipe Fontelesa, który bardzo chciałby wrócić do PlusLigi. Na siatkarzy klasy Osmany Juantoreny czy Mateja Kazijskiego PGE Skry ani żadnej polskiej drużyny nie stać. Wszystko wskazuje na to, że kolejnym nabytkiem ośmiokrotnego mistrza Polski będzie Nikołaj Penczew. 24-letni Bułgar dołączy do swoich młodszych braci: Czono i Rozalina, którzy od dwóch lat są zawodnikami PGE Skry. Ten pierwszy - rozgrywający - był ostatnio wypożyczony do Iraklisu Saloniki, zaś Rozalin zdobywał punkty w lidze tureckiej.

Nikołaj Penczew (194 cm wzrostu) jest reprezentantem kraju. Trzy ostatnie lata spędził w Asseco Resovii. W finałowych spotkaniach poprzedniego sezonu był podstawowym przyjmującym, w ostatnim nie dostawał jednak wielu szans. Być może dlatego, że już rok temu chciał odejść do Biełogoria Biełgorod, ale rzeszowski klub nie zgodził się na wcześniejsze rozwiązanie kontraktu. Według naszych informacji jego transfer jest przesądzony.

Więcej o:

PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 PROJEKT Warszawa 14 15:4 5 0
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 12 12:2 4 0
3 PGE Skra Bełchatów 12 14:7 4 1
4 Aluron Virtu CMC Zawiercie 12 15:11 4 2
5 Jastrzębski Węgiel 12 12:9 4 3
6 Indykpol AZS Olsztyn 10 13:8 4 1
7 Cerrad Czarni Radom 9 12:9 3 2
8 Trefl Gdańsk 8 10:6 3 1
9 Asseco Resovia 7 10:13 2 4
10 GKS Katowice 6 11:14 1 4
11 Cuprum Lubin 5 10:16 2 4
12 MKS Ślepsk Suwałki 3 5:10 1 3
13 BKS Visła Bydgoszcz 1 3:18 0 6
14 MKS Będzin 0 3:18 0 6

 • Półfinały
 • Ćwierćfinały
Komentarze (3)
PGE Skra Bełchatów bliska pozyskania byłego zawodnika Asseco Resovii
Zaloguj się
 • Oivanen AVN

  Oceniono 5 razy 3

  Nie wierze.... TO ma być następca Conte? No to widzę że Skra pogodziła się z tym że już nigdy nic nie ugra w lidze Mistrzów, ani nawet nie odzyska mistrzostwa polski... Porażka.. Leal , Kubiak , Ngapeth , czy może nawet Savani . To są godni zastępcy Conte ale nie on :(

 • molunat

  Oceniono 3 razy 3

  Dobry siatkarz ale to mam nadzieję ,nie jest ten następca Conte z najwyższej półki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX