Londyn 2012. Grzegorz Kiljanek, kajakarz górski z Drzewicy, startuje w eliminacjach. Stać go na medal!

Grzegorz Kiljanek z Drzewicy w niedzielę rozpoczyna walkę na igrzyskach olimpijskich w Londynie.
Dla 28-letniego zawodnika będzie to debiut na najbardziej prestiżowej sportowej imprezie świata. Kiljanek nie brał udziału w piątkowej ceremonii otwarcia igrzysk. - Nie było sensu. Z własnego doświadczenia wiem, że udział w takiej ceremonii wiąże się z kilkugodzinnym staniem. Grzesiek przeznaczył ten czas na odpoczynek. W niedzielę startuje w eliminacjach [godz. 14.30 - przyp. dab] - tłumaczy Krzysztof Supowicz, prezes Ludowego Klubu Kajkowego Drzewica i kajakarz górski, uczestnik igrzysk w Atenach w 2004 r.

Zawodnik z naszego województwa wystąpi w konkurencji kanadyjkarzy jedynek (w pozycji klęczącej z jednym wiosłem). Z grona szesnastu zawodników dwunastu awansuje do finału, który został zaplanowany na wtorek (godz. 16.). Do decydującej rywalizacji Kiljanek powinien zakwalifikować się bez większych problemów. W tym roku spisuje znakomicie. W czerwcu zajął drugie miejsce na Pucharze Świata we francuskim Pau, na którym wywalczył udział na igrzyskach. Z pewnością powalczy o ścisłą czołówkę, ale czy jest w stanie stanąć na podium? - Wierzę, ze tak. Przy bezbłędnej jeździe i odrobinie szczęścia może zdobyć medal - prognozuje Supowicz.

Do występu w Londynie Kiljanek przygotowywał się głównie w Drzewicy na nowoczesnym torze kajakowym, ale też zagranicą m.in. w Australii.

LKK wychował już wielu olimpijczyków. Największy sukces odniosła para Krzysztof Kołomański z Michałem Staniszewskim (kanadyjkarze w slalomie górskim), która na igrzyskach w Sydney w 2000 r. zdobyła srebrny medal. - Czekamy na powtórzenie tamtego osiągnięcia. Cała Drzewica trzyma kciuki za Grześka! - kończy Supowicz.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?