Londyn 2012. Grzegorz Fijałek z SMS Łódź i Mariusz Prudel w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich!

Grzegorz Fijałek (SMS Łódź) i Mariusz Prudel pokonali szwajcarską parę (21:18, 21:17) i awansowali do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich.
Po zwycięstwie z zajmującymi pierwsze miejsce w światowym rankingu Amerykanami: Rosenthalem i Gibbem (2:0) i zawodnikami z RPA Chiyą i Goldschmidtem (2:0), Polacy nie zwalniają tempa. W efektownym stylu, znowu bez straty seta, pokonali szwajcarską parę Saschę Heyera i Stephana Chevalliera.

W pierwszym secie nasi reprezentanci szybko wypracowali sobie wysoką przewagę. Prowadzili już 14:10, ale chwila dekoncentracji sprawiła, że Szwajcarzy zdobyli trzy punkty z rzędu. Na szczęście Fijałek z Prudlem znowu zaczęli grać na wysokim poziomie i pewnym zwycięstwem zakończyli partię.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany, ale kapitalnych blokach Prudla i atomowych atakach Fijałka, szybko wybili Szwajcarom siatkówkę z głowy. W poniedziałek w ćwierćfinale zmierzą się zwycięską parą meczu Cerutti/Rego (Brazylia) vs Edrmann/Matysik (Niemcy).

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?