Londyn 2012. Agnieszka Nagay z Orła Łódź, ósma w finale olimpijskim w strzelectwie

Agnieszka Nagay zajęła ósme miejsce w finale w strzelaniu z karabinka sportowego trzy postawy na 50 metrów.
W pierwszym strzelaniu Nagay uzyskała 10,2 i utrzymywała się na piątej pozycji. Sylwia Bogacka, wicemistrzyni olimpijska, w karabinku pneumatycznym z 10 m, zaczęła gorzej, bo uzyskała 9,7.

W następnej próbie 21-letnia łodzianka trafiła 9,8, ale trzecią serię zepsuła i z wynikiem 8,7 spadła na siódme miejsce. Później trafiała nieco lepiej, ale to nie było strzelanie, które mogłoby gwarantować walkę o podium.

Ostatecznie Nagay z wynikiem 678,2 punktów zajęła ósme miejsce, a Bogacka (681,9) była czwarta. Złoty medal zdobyła Amerykanka Jamie Lynn Gray.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?