Londyn 2012. Mistrzowie świata na drodze do półfinału Grzegorza Fijałka z SMS Łódź i Mariusza Prudla

Grzegorz Fijałek (SMS Łódź) i Mariusz Prudel są już tylko o krok od awansu do decydującej walki o medali. W poniedziałek w ćwierćfinale zmierzą się z mistrzami świata w Brazylii.
Rywalami Polaków będą mistrzowie świata Alison Cerutti i Emanuel Rego. W 1/8 finału Brazylijczycy pewnie pokonali niemiecką parę Erdmann/Matysik 2:0 (21:16, 21:14). W starciu z naszymi reprezentantami z pewnością będą uważani za zdecydowanych faworytów.

Ale na igrzyskach w Londynie Fijalek z Prudlem już raz udowodnili, że potrafią wspinać się na wyżyny swoich możliwości. W drugim meczu grupowym z najwyżej uplasowaną parą w światowym rankingu Amerykanami: Jacobem Gibbem i Seanem Rosenthalem, niespodziewanie wygrali 2:0.

Od tamtego spotkania rozpoczęła się fantastyczna passa w wykonaniu Polaków. Później bez straty seta pokonali parę z RPA, a w 1/8 nie dali szans Szwajcarom (Sascha Heyer i Stephane Chevallier) zwyciężając 2:0.

Ostatni mecz polskich siatkarzy wywołał dużo kontrowersji, bo prawie w ostatniej chwili organizatorzy zmienili godzinę rozgrywania meczu. Początkowo Polacy mieli grać o godz. 14, a okazało się, że spotkanie zostało przesunięte na 11. - O 1:30 położyłem się spać z myślą, że będę zaczynał o 14., a tu zmiana godziny. O szóstej rano była pobudka i dlatego na początku meczu byliśmy trochę zaspani - mówił Fijałek w wywiadzie dla TVP Sport. - Do drugiej w nocy nie wiedzieliśmy z kim będziemy grac i ciężko było się przygotować do tego meczu. W ćwierćfinale zmierzymy się z utytułowanymi rywalami, doceniamy ich klasę, ale zapewniam, że się nie poddamy i będziemy walczyć.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka