Londyn 2012. Startuje Adam Kszczot, łódzka nadzieja na medal w biegu na 800 metrów! "Oby szczęście było ze mną!"

Adam Kszczot, średniodystansowiec z RKS Łódź, w końcu rozpoczyna rywalizację na stadionie olimpijskim w Londynie. Pierwszy start eliminacyjny został zaplanowany na godz. 11.50.
23-letni Kszczot jest naszą największą nadzieją ze wszystkich łódzkich sportowców na zdobycie olimpijskiego medalu w Londynie. Początek igrzysk, ceremonię otwarcia oglądał w domu, wspólnie z najbliższymi. Do stolicy Anglii zawodnik RKS Łódź wyleciał dopiero w sobotę rano. Wylot z Warszawy miał zaplanowany na godz. 7.45.

Pierwszy bieg eliminacyjny ma się rozpocząć o godz. 11.50. O awans do półfinału, który zaplanowano na wtorek na godz. 20.55, powinniśmy być spokojni. Kszczot w tym sezonie spisuje się rewelacyjnie. Dawką swoich ogromnych możliwości pokazał m.in. podczas lipcowej Diamentowej Ligi w Londynie, gdzie zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając po raz pierwszy w karierze Sudańczyka Abubakera Kakiego. Zwycięstwo łodzianina było tym bardziej imponujące, że był tuż po wyczerpującym obozie w szwajcarskim St. Moritz.

Student Politechniki Łódzkiej jest wymieniany w gronie głównych kandydatów do medalu. Złota nikt od niego nie wymaga, bo wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że najcenniejszy krążek jest już raczej zarezerwowany dla Kenijczyka Davida Rudishy, fenomenalnego rekordzisty świata z wynikiem 1.41,01 z 2010 r. Ale według Artura Partyki, a także innych lekkoatletycznych ekspertów z każdym innym zawodnikiem z Afryki, Kszczot jest w stanie wygrać. - Najważniejsze jest szczęście i będę tego bardzo potrzebował. Według mnie stanowi ono aż 30 proc. sukcesu. Można się przecież przeziębić, przewrócić, doznać kontuzji podczas treningu lub zwykłym stąpnięciu. Dobrze wykonana praca to jedynie 20 proc. - mówi łódzki lekkoatleta. - Wierzę, że będzie dobrze. Zapewniam, że jestem odpowiednio przygotowany do igrzysk.

Finał w biegu na 800 metrów odbędzie się w czwartek o godz. 21.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka