Siatkarki Budowlanych przegra造 z Aluprofem. Zdecydowa造 proste b喚dy [ZDJ犴IA]

鏚zkie siatkarki dwukrotnie wysoko prowadzi造 w setach z Aluprofem Bielsko-Bia豉, ale mimo to, nie zdo豉造 wywalczy cho熲y punktu.
Na wszystkich meczach, kt鏎e siatkarki Budowlanych rozgrywa造 w Atlas Arenie zawsze przychodzi這 po kilka tysi璚y kibic闚. Nie inaczej by這 w pi徠ek. Spotkanie z Aluprofem ogl康a這 ponad 3 tys. fan闚, co jest bardzo dobrym wynikiem. Opr鏂z niez貫j frekwencji do pe軟i szcz窷cia brakowa這 tylko pierwszego zwyci瘰twa 堯dzkiej dru篡ny.

Podobnie jak w poprzedniej kolejce kadra Budowlanych liczy豉 tylko 11 zawodniczek. Co prawda w ostatniej chwili uda這 si potwierdzi Magdalen Pi徠ek, kt鏎a w czwartek podpisa豉 kontrakt, ale z powodu kontuzji kolana nie mog豉 wyst徙i Dominika Golec. Podstawow 鈔odkow w wyj軼iowej sz鏀tce zast徙i豉 19-letnia Aleksandra Sikorska.

Na pocz徠ku meczu gra by豉 wyr闚nana tylko do stanu 12:12. P騧niej 這dzianki dos這wnie... stan窸y. Straci造 siedem punkt闚 z rz璠u i by這 po secie. Znacznie wi璚ej emocji by這 w drugiej partii. Dru篡na prowadzona przez Macieja Kosmola w ko鎍u podj窸a walka i na efekty nie trzeba by這 d逝go czeka. Na drug przerw techniczn Budowlane schodzi造 z czteropunktowym prowadzeniem. Chwil p騧niej do這篡造 kolejny punkt, ale co z tego skoro znowu zacz窸y pope軟ia proste b喚dy. Bielszczanki szybko odrobi造 straty i zrobi這 si nerwowo. Ko鎍闚ki nie wytrzyma豉 Brazylijka Soraia, kt鏎a dwa razy z rz璠u zaatakowa豉 w aut i zamiast cieszy si z wygranej partii 這dzianki przegrywa造 ju 0:2.

Na szcz窷cie to nie za豉ma這 gospody, kt鏎e nast瘼nego seta zacz窸y od mocnego uderzenia. Budowlane przede wszystkim poprawi造 zagrywk i nie pope軟ia造 prostych b喚d闚. Niestety, do czasu... Po ataku Katarzyny Brydy 這dzianki prowadzi造 ju 19:13 i znowu powt鏎zy豉 si sytuacja z drugiej partii. 鏚zka dru篡na nagle si zatrzyma豉. Do g這su dosz造 bielszczanki, kt鏎e konsekwentnie odrabia造 straty. W efekcie kibice znowu prze篡wali horror. υdzianki nie wytrzyma造 wojny nerw闚 i chwil p騧niej ze spuszczonymi g這wami schodzi造 z boiska.

W nast瘼nej kolejce Budowlane zagraj na wyje寮zie z Impelem Gwardi Wroc豉w.

Budowlani - Aluprof Bielsko Bia豉 0:3

Sety: 14:25, 23:25, 25:27

Budowlani: Thompson, Pycia, Kruk, Soraia, Bryda, Sikorska, Durajczyk (libero) oraz W鎩cik, Pi徠ek, 圭iurka, Miko豉jewska

Aluprof: Wo這sz, Cella, Pelc, Horka, Sieczka, Bergrova, Sawicka (libero) oraz Wojtowicz, Czypiruk-Solarewicz, Szyma雟ka