Paola Ampudia w Budowlanych Łódź. "To transfer z ostatniej chwili. Potrzebowaliśmy zmiany"

Paola Ampudia, 24-letnia atakująca z Kolumbii, do końca sezonu będzie występować w Budowlanych Łódź.
- To transfer, którego dokonaliśmy w ostatnim momencie. Zadzwonił do nas jeden z menedżerów i poinformował, że Paola za porozumieniem stron rozwiązała kontrakt z klubem z Baku. Dlatego zdecydowaliśmy się podpisać z nią kontrakt, który będzie obowiązywał do końca rozgrywek - mówił po przegranym meczu z MKS Dąbrowa Górnicza Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.

I dodał: - Atak był naszą największą bolączką w pierwszej rundzie tego sezonu. Chcieliśmy wzmocnić tę pozycję i myślę, że sprowadzenie Paoli było dobrym posunięciem. Jest z nami bardzo krótko, praktycznie dopiero przyleciała. Jeszcze nie brała udziału w żadnym treningu z nowym zespołem.

Chudzik przyznał, że przyjście Ampudii oznacza odejście dotychczasowej atakującej Sorai dos Santos. Brazylijka w tym sezonie spisywała się rzeczywiście przeciętnie. W wielu meczach jej skuteczność nie przekraczała 40 proc., a w wyjazdowym pojedynku z Gwardią Wrocław miała nawet poniżej 30 proc. - Soraia nie będzie już siatkarką Budowlanych. Zdecydowaliśmy się na zmianę. W meczu z MKS zamiast Sorai zagrała Magda Piątek i spisała się bardzo dobrze. Zobaczymy, jak w następnej kolejce trener ustawi drużynę, ale najważniejsze, że wróciliśmy do dobrej gry - zakończył prezes łódzkiego klubu.