Fantastyczne zwycięstwo siatkarek Budowlanych Łódź! Wygrały na wyjeździe z Aluprofem Bielsko-Biała!

Siatkarki Budowlanych Łódź stoczyły niezwykle zaciętą bitwę w Bielsku-Białej, ale pokonały faworyzowany Aluprof 3:2.
Po dobrym, ale pechowo przegranym spotkaniu z MKS Dąbrowa Górnicza (2:3), drużynie prowadzonej przez Macieja Kosmola, zależało na sprawieniu niespodzianki w pojedynku z Aluprofem.

Już na początku meczu łodzianki osiągnęły kilkupunktową przewagę. Nawet na chwilę nie straciły koncentracji i pewnie wygrały pierwszego seta. Niestety, pod względem odpowiedniej mobilizacji różnie było w drugiej partii. Zawodniczki Budowlanych były zdecydowanie lepsze od bielszczanek. Prowadziły już 18:12, ale nagle stanęły. Moment słabości skutecznie wykorzystały gospodynie. Odrobiły straty i po emocjonującej końcówce okazały się minimalnie lepsze.

Emocji w obu setach nie brakowało, ale to, co się działo w następnym, przeszło chyba ludzkie pojęcie. Obie drużyny nawzajem bombardowały się przez 39 minut! Nieprawdopodobną wojnę nerwów tym razem wygrały łodzianki. Tym samym w starciu z kolejnym faworytem Orlen Ligi zapewniły sobie przynajmniej punkt. Ale na skromnej zaliczce Budowlane wcale nie chciały poprzestać. Znakomity mecz rozgrywała Dorota Ściurka, znajdująca się ostatnio w coraz wyższej formie. Przyjmująca łódzkiej drużyny w całym meczu atakowała aż 43 razy (40 proc. skuteczność)!

W dodatku zespół gości dobrze serwował. Najwięcej, bo aż 20 razy, w polu zagrywki stawała amerykańska rozgrywająca Courtney Thompson.

Niezwykle wysoki poziom kibice oglądali także w czwartym secie, w którym nieznacznie lepsze okazały się bielszczanki. O wszystkim przesądził tie-break. Od początku piątego seta Budowlane musiały odrabiać straty. Przed zmianą połów Aluprof prowadził 8:6, ale w końcówce łodzianki wspięły się na najwyższy poziom, wygrywając z czteropunktową przewagą. Za tydzień w sobotę łodzianki zmierzą się u siebie z Gwardią Wrocław.

Aluprof Bielsko-Biała - Budowlani Łódź 2:3

Sety: 20:25, 26:24, 29:31, 25:20, 11:15

Aluprof: Wołosz 7, Cella 5, G. Wojtowicz 12, Horka 6, Sieczka 11, Bergrova 15, Sawicka (libero) oraz Czypiruk-Solarewicz 7, Szymańska, Łyszkiewicz 8, Frąckowiak 10, M. Wojtowicz (libero)

Budowlani: Thompson 5, Kruk 3, Pycia 14, Piątek 21, Ściurka 21, Golec 10, Durajczyk (libero) oraz Bryda 5, Ampudia, Mikołajewska, Wójcik 1