W końcu komplet punktów! Siatkarki Budowlanych Łódź pokonały Pałac Bydgoszcz

Siatkarki Budowlanych Łódź wygrały z Pałacem Bydgoszcz 3:1 i po raz pierwszy od dawna odniosły zwycięstwo za trzy punkty.
W sobotnim spotkaniu w podstawowej szóstce Maciej Kosmol, trener Budowlanych, postawił m.in. na Ewelinę Mikołajewską i Aleksandrą Sikorską. Obie dotychczas najczęściej zaczynały w kwadracie dla rezerwowych. Zmiany w składzie okazały się trafione. Na początku seta Budowlane wypracowały sobie przewagę, której nie oddały już do końca. Po raz kolejny znakomicie spisywała się Magdalena Piątek, zdecydowanie najbardziej eksploatowana zawodniczka łódzkiego zespołu w ostatnich meczach.

Gospodynie poszły za ciosem i pewnie zmierzały do wygrania drugiej partii. Kiedy wygrywały 15:11, wydawało się, że kibice w Atlas Arenie w końcu na spokojnie będą mogli oklaskiwać zwycięstwo swojej drużyny. Ostatnie cztery pojedynki, a raczej dreszczowce z udziałem łódzkiej drużyny kończyły się w piątym secie. Siatkarki Budowlanych prowadziły już 23:20, a spiker poinformował jeszcze, że Kamil Stoch prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. W łódzkiej hali panowała wręcz sielankowa atmosfera, która sprawiła, że zespół prowadzony przez Kosmola chyba pomyślał, że zwycięstwo w tym secie przyjdzie samo. Niestety, zawodniczki gorzko się przekonały, że tak nie jest, bo... straciły aż pięć punktów z rzędu!

To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Budowlane, mając pewną wygraną w garści, potrafią ją wypuścić. Na szczęście zimny prysznic zadziałał pozytywnie na łódzkie zawodniczki. Gospodynie znowu zdobyły wysoką przewagę. Po ataku kapitalnie grającej Doroty Ściurki prowadziły 18:10. Doświadczona przyjmująca znowu może się pochwalić kapitalnymi statystykami. W ataku miała aż 55-proc. skuteczność! W żeńskiej siatkówce to wynik fenomenalny.

Nareszcie pojawiła się szansa na to, aby Budowlane zdobyły upragniony komplet punktów. Łodzianki tej okazji nie zmarnowały, choć tradycyjnie w końcówce naraziły łódzkich kibiców na dodatkowy stres. Przy prowadzeniu 24:19 znowu pozwoliły rywalkom na zdobycie pięciu punktów, ale na szczęście ostatnie słowo należało Piątek. Atakująca Budowlanych została wybrana na MVP meczu.

Następny mecz w Atlas Arenie zostanie rozegrany 21 stycznia o godz. 18. Rywalem łódzkiej drużyny będzie Siódemka Legionowo.

Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:2

Sety: 25:21, 23:25, 25:18, 25:23

Budowlani: Thompson, Mikołajewska, Pycia, Piątek, Ściurka, Sikorska, Durajczyk (libero) oraz Wójcik, Golec, Bryda

Pałac: Mazurek, Grejman, Adams, Czyżnielewska, Mucha, Shulz, Kuehn-Jarek (libero) oraz Głaz, Krzywicka, Sosnowska, Biedziak