Druga porażka Budowlanych Łódź z Aluprofem Bielsko-Biała w rozgrywkach play-off

Łódzka drużyna wyraźnie przegrała drugi wyjazdowy pojedynek z Aluprofem Bielsko-Biała i w rywalizacji play-off przegrywa 0:2.
Nie spełniło się życzenie zawodniczek, trenera i prezesa Budowlanych, którzy liczyli na to, że w Bielsku-Białej uda im się odnieść choćby jedno zwycięstwo. Przed trzecim meczem w Łodzi z pewnością miałoby to istotne znaczenie. Niestety, podopieczne Macieja Kosmola są w bardzo trudnej sytuacji i musiałby się chyba stać cud, żeby zdołały awansować do półfinału Orlen Ligi.

W sobotę Budowlane były wyraźnie słabsze od bielszczanek. Pierwszego seta łodzianki przegrały do 19, a w kolejnej partii było jeszcze gorzej, bo zakończyła się porażką do 16. Łódzka drużyna przede wszystkim słabo spisywała się w ataku. W tym elemencie gry miała zaledwie 28 proc. skuteczność, zaś rywalki - 40 proc.

Podobnie, jak w piątkowym meczu zespół prowadzony przez Kosmola przebudził się dopiero w trzeciej partii, w której do końca prowadził wyrównaną walkę. Niestety, tym razem więcej szczęścia sprzyjało gospodyniom, które pierwsze zdobyły 25. punkt i tym samym w całym meczu zwyciężyły 3:0.

Trzecie spotkanie zostanie rozegrane w łódzkiej Atlas Arenie w środę o godz. 18. Ewentualny czwarty pojedynek dzień później też o godz. 18.

Aluprof - Budowlani 3:0

Sety: 25:19, 25:16, 25:23

Aluprof: Wołosz, Cella, Pelc, Horka, Sieczka, Bergrova, Sawicka (libero) oraz Czypiruk-Solarewicz, Szymańska

Budowlani: Thompson, Ampudia, Pycia, Piątek, Ściurka, Golec, Durajczyk (libero) oraz Wójcik, Kruk