Alojzy Świderek, Rafał Błaszczyk, Wojciech Lalek... Kto będzie nowym trenerem siatkarek Budowlanych Łódź?

W poniedziałek szefowie Budowlanych Łódź rozpoczęli poszukiwania nowego trenera. W gronie kandydatów wymienia się m.in. Alojzego Świderka, byłego selekcjonera żeńskiej reprezentacji Polski.
Po odejściu Macieja Kosmola, który razem z Piotrem Makowskim będzie prowadził kadrę narodową kobiet, w łódzkim klubie trwają poszukiwania jego następcy. Marcin Chudzik, prezes Budowlanych, zapewnia, że będzie to jeden ze znanych polskich szkoleniowców. Na rynku trenerskim jest kilku kandydatów, którzy mogliby poprowadzić Budowlane. Bez pracy pozostaje m.in. urodzony w Łodzi Alojzy Świderek. Były selekcjoner żeńskiej reprezentacji już raz był przymierzany do pracy w łódzkim zespole. Było to w 2009 r., czyli zaraz po awansie Budowlanych do ekstraklasy. Teraz temat wraca, ale od tego, czy zakończy się powodzeniem, w dużej mierze zadecydują wymagania finansowe doświadczonego trenera.

Wykluczony jest powrót Wiesława Popika, który z Aluprofem zajął dopiero czwarte miejsce i po słabym sezonie rozstał się z klubem z Bielska. Dwa lata temu 51-letni szkoleniowiec skłócił się z prezesem Chudzikiem, zawodniczkami i w atmosferze konfliktu odszedł z Budowlanych.

Zdecydowanie większe szanse na angaż w łódzkim klubie mają za to: Rafał Błaszczyk, były trener Impelu Gwardii Wrocław i Wojciech Lalek, który rok temu wprowadził Siódemkę Legionowo do Orlen Ligi.