Orlen Liga. Kolejna wygrana Beef Master Budowlanych Łódź

Wystarczyło, że Sylwia Pycia wróciła do składu Beef Master Budowlani Łódź, aby podopieczne trenera Adama Grabowskiego mogły zdobyć pierwszy komplet punktów we własnej hali.
Ponad dwie godziny trwała walka łodzianek o zwycięstwo z Pałacem Bydgoszcz. W pierwszym secie gospodynie prowadziły 16:12, ale po chwili był remis po 16. W końcówce seta ekipa trenera Grabowskiego - po skutecznych atakach Pyci - wygrały jednak partię do 20.

Gra łodzianek w drugim secie przypominała jazdę na kolejce górskiej. Wystarczy powiedzieć, że Budowlane przegrywały 8:16, ale za sprawą Doroty Ściurki, Pyci i Tabitha Love niemal odrobiły straty, bo po ataku tej pierwszej w końcówce seta przegrywały 23:24. Na więcej rywalki jednak nie pozwoliły i było 1:1. Trzeci set był podobny do pierwszego, czyli bez historii.

Emocje powróciły w czwartym secie. Po czerwonej kartce dla kapitana Pałacu łodzianki powoli zaczęły odrabiać straty do rywalek. Od wyniku 14:16 inicjatywę całkowicie przejęły łodzianki, które wygrały partie do 22.

Beef Master Budowlani Łodź - Pałac Bydgoszcz 3:1

Sety: 25:20, 23:25, 25:18, 25:22

Beef Master Budowlani: Ściurka, Trach, Cabajewska, Nuszel, Pycia, Kwiatkowska, Durajczyk (libero), Śliwa, Love, Grajber, Cabrera.