Sport.pl

Łódzka niespodzianka w Orlen Lidze. Beef Master Budowlani o krok od czwórki

Beef Master Budowlani Łódź pierwszą rundę fazy zasadniczej Orlen Ligi zakończyli na piątej pozycji. Mało kto się tego spodziewał
Przed sezonem takie miejsce na półmetku fazy zasadniczej w klubie wzięto by w ciemno. Do szczęścia, czyli czwartej pozycji, gwarantującej rozstawienie w Pucharze Polski, zabrakło korzystniejszej różnicy setów.

Za Beef Master Budowlanymi znalazły się kluby wiele bogatsze, jak choćby MKS Tauron Dąbrowa Górnicza czy Muszynianka. To wicemistrz Polski i brązowy medalista poprzedniego sezonu. Stworzona od nowa drużyna z kolejki na kolejkę grała lepiej. Trener Adam Grabowski dysponuje zarówno doświadczonymi zawodniczkami, jak mistrzynie Europy Magdalena Śliwa czy Sylwia Pycia, jak i zdolną młodzieżą. Środkowa Aleksandra Sikorska jest jedną z kandydatek do gry w kadrze narodowej. Świetnym transferem okazała się Tabi Love. Początek Kanadyjka miała słaby, ale teraz stała się liderką zespołu w ataku.

Wszystkie zawodniczki doskonale się uzupełniają, choć czasami dopiero po zmianach w składzie. Atutem zespołu jest jednak wyrównana kadra. Jeszcze kilka tygodni temu ciężko było sobie wyobrazić, żeby Dorota Ściurka nie miała miejsca w podstawowej szóstce. Tymczasem doświadczona siatkarka przegrała rywalizację z Love i coraz lepszą Natalią Nuszel. Ta ostatnia po kilku latach spędzonych wśród rezerwowych w Sopocie i Dąbrowie Górniczej z meczu na mecz jest lepsza. W piątek dostała nagrodę dla MVP spotkania z Muszynianką.

Czwarte miejsce, o które łodzianki walczyły do końca, to apogeum możliwości drużyny. Budowlanych wyprzedzają Chemik Police, Atom Trefl Sopot oraz Impel Wrocław. To prawdziwe potęgi siatkarskie oraz finansowe, dlatego łodziankom trudno będzie rywalizować o miejsce na podium. Ale w sporcie zdarzają się niespodzianki...

Już teraz jednak Budowlani dominują w Orlen Lidze pod względem frekwencji na meczach, w których są gospodarzem. W dwóch ostatnich spotkaniach w Atlas Arenie (z Treflem i Muszynianką) łodzianki wspierało w sumie ponad siedem tysięcy kibiców. Takiego zainteresowania mogą pozazdrościć łódzkim siatkarkom nawet zespoły z męskiej PlusLigi.

Pierwsze spotkanie w rundzie rewanżowej Budowlani rozegrają 9 grudnia z Aluprofem Bielsko-Biała.

Wyniki 9. kolejki i tabela: Beef Master Budowlani - Muszynianka 3:2, Siódemka Legionowo - Atom Trefl Sopot 1:3, Impel Wrocław - Chemik Police 2:3, Nafta Piła - Aluprof Bielsko-Biała 0:3, Pałac Bydgoszcz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3.

1. Chemik92627:4
2. Atom Trefl92121:8
3. Impel92024:11
4. Aluprof91417:16
5. Budowlani91417:19
6. Tauron MKS91318:18
7. Muszynianka91217:20
8. Legionovia9914:23
9. Pałac937:24
10. Nafta937:26
Więcej o: