Siatkarki Beef Master Budowlanych prowadziły 2:0 i... przegrały

Stawką poniedziałkowego meczu Beef Master Budowlanych Łódź z Aluprofem Bielsko-Biała było czwarte miejsce w Orlen Lidze. Po pięciosetowym meczu do elity weszły bielszczanki
W pierwszym secie gra była wyrównana tylko do pierwszej przerwy technicznej. Kolejne akcje to już zdecydowana przewaga siatkarek Budowlanych, które nie myliły się w ataku. Efekt? Zwycięstwo gospodyń 25:13.

Łodzianki dobrze prezentowały się także w drugiej partii. Do tego nie zachwycały rozgrywające z Bielska i na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8:3. Zespół z południa Polski poderwał się jednak do walki i niemal doprowadził do remisu. Końcówka należała jednak ostatecznie do Budowlanych (25:21).

Mimo faktu, że przez większość trzeciego seta przyjezdne prowadziły grę, to łodzianki miały okazję zakończyć spotkanie w trzech setach. Wyszły z opresji i doprowadziły do remisu 24:24, ale ostatecznie dwa kluczowe punkty zdobyły rywalki.

Niestety zawodniczki Budowlanych nie przypominały już siebie z pierwszych partii meczu także w czwartym secie. Chciały nawiązać walkę z rywalkami, jednak błędy, szczególnie na zagrywce, nie pozwoliły na wygraną (21:25).

Również w tie-breaku gospodynie nie mogły złapać odpowiedniego rytmu. Bielszczanki zdobyły pięć pierwszych punktów, a przy takim wyniku ciężko już walczyć o zwycięstwo. Podopieczne Grabowskiego nie zrezygnowały jednak z walki i doprowadziły do remisu 13:13. Błąd w przyjęciu przy piłce meczowej dla przyjezdnych ostatecznie zakończył ponad 2,5-godzinny mecz.

Beef Master Budowlani Łódź - Aluprof Bielsko-Biała 2:3

Sety: 25:13, 25:21, 24:26, 21:25, 14:16

Budowlani: Śliwa, Nuszel, Pycia, Kwiatkowska, Love, Trach, Durajczyk (libero) oraz Ściurka, Cabrera, Cabajewska, Grajber

Aluprof: Wilk, Beier, Lis, Horka, Strózik, Nikić, Wójtowicz (libero) oraz Ciaszkiewicz, Łyszkiewicz, Trojan