Nowy trener Chemika Police zadebiutuje w meczu przeciwko Beef Master Budowlanym

Do nieoczekiwanej zmiany trenera doszło w ekipie Chemika Police, która występuje w Orlen Lidze. Nowym szkoleniowcem, który zastąpił Mariusza Wiktorowicza, będzie Giuseppe Cuccarini. Pierwszy mecz pod wodzą Włocha Chemik rozegra w Łodzi z Beef Master Budowlanymi
Decyzja zarządu Chemika jest sporym zaskoczeniem, bowiem Wiktorowicz zostawia Chemik na pozycji lidera Orlen Ligi. Jego autorytet mogły jednak znacząco osłabić dwie ostatnie porażki policzanek. O ile przegraną 2:3 z mistrzyniami Polski z Atomu Trefla Sopot można było jeszcze zrozumieć, to już klęska 0:3 z Naftą Piła była dużym zaskoczeniem.

Następcą Wiktorowicza został więc Cuccarini, który ma bogate siatkarskie CV. Pracował m.in. w Foppapedretti Bergamo, które doprowadził do mistrzostwa Włoch i finału Pucharu CEV. Z kolei podczas pracy w Medinex Reggio Calabria triumfował w Pucharze Włoch, a do Final Four Ligi Mistrzyń doszedł z tureckim Eczacibasi Stambuł.

Po raz pierwszy Cuccarini poprowadzi swój nowy zespół 8 stycznia w... Łodzi. Chemik zagra bowiem wówczas z Beef Master Budowlanymi Łódź, a stawką będą kolejne punkty w Orlen Lidze.