Beef Master Budowlani przygotowują się do meczu z liderem Orlen Ligi

Arcytrudne spotkanie czeka siatkarki Beef Master Budowlanych w najbliższą środę. Do Atlas Areny przyjedzie Chemik Police, czyli jeden z faworytów do zdobycia mistrzostwa Polski. - Mam nadzieję, że zaczniemy wygrywać w trzech setach - mówi Magdalena Śliwa, rozgrywająca łodzianek
Ostatnie spotkanie ligowe podopieczne trenera Adama Grabowskiego rozegrały 20 grudnia, a ich przeciwniczkami w Atlas Arenie były siatkarki Nafty Piła. Wydawało się, że to łodzianki będą faworytem spotkania, choć ich rywalki w ostatnim czasie zadziwiały i można było spodziewać się wyrównanego meczu. Przypomnijmy, że pilanki pokonały zarówno Chemika Police, jak i Impel Wrocław, czyli dwie najmocniejsze drużyny w Orlen Lidze. Beef Master Budowlani wygrali jednak po tie-breaku i zakończyli rok na szóstym miejscu.

Łodzianki nie miały wiele czasu na odpoczynek świąteczny. Musiały powrócić do treningów, by jak najlepiej przygotować się do kolejnego meczu. Do Atlas Areny w najbliższą środę przyjedzie bowiem Chemik Police, który w składzie ma m.in. Małgorzatę Glinkę-Mogentale, Annę Werblińską czy Katarzynę Gajgał-Anioł. To utytułowane zawodniczki i reprezentantki Polski. - Ten mecz będzie taką wisienką na torcie dla kibiców, bo Chemik to przecież lider Orlen Ligi - mówi Magdalena Śliwa, rozgrywająca Beef Master Budowlanych. - Ciężko przygotowujemy się do tego spotkania i musiałyśmy szybko zapomnieć o świętach i sylwestrze. Zaczęła się ciężka praca i cały czas myślimy tylko o meczu z Chemikiem.

I dodaje: - Wiadomo, że można "ugryźć" tę drużynę, jak zresztą każdą inną. To jest tylko kwestia dyspozycji dnia i psychiki. Kilkakrotnie pokazałyśmy, że potrafimy grać, ale nie udało nam się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Tak było chociażby w meczach z Aluprofem Bielsko-Biała czy Impelem Wrocław. Mam nadzieję, że w końcu zaczniemy wygrywać w trzech setach. Wystarczy już tych tie-breaków.

Środowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Bilety w cenie 10 i 15 zł można zakupić poprzez portal Ticketpro.pl lub przed meczem w kasie Atlas Areny.