"Zeszło z nas powietrze" - wypowiedzi po porażce Beef Master Budowlanych z Chemikiem

- Szkoda mi przede wszystkim drugiego seta, kiedy popełniliśmy osiem błędów przy dwóch rywalek - mówi o przegranym w czterech setach meczu z Chemikiem Police Adam Grabowski, trener Beef Master Budowlanych.


Anna Werblińska, kapitan Chemika:

- Cieszymy się, że zwycięsko zapoczątkowaliśmy rozgrywki po Nowym Roku, i to pod wodzą nowego trenera. Tak naprawdę spotkanie nie do końca przebiegało po naszej myśli. Na początku setów był wyrównany bój, a dopiero pod koniec zdołałyśmy uciekać i rozstrzygnąć partię na swoją korzyść. Po przerwie zabrakło nam trochę koncentracji, w efekcie czego przegrałyśmy trzeciego seta. W finałowej partii zagrałyśmy już taką siatkówkę, jaką potrafimy, i dzięki temu zwyciężyłyśmy w całym spotkaniu.

Magdalena Śliwa, kapitan Beef Master Budowlanych:

- W każdej z partii, oprócz czwartej, podejmowałyśmy walkę i to nas cieszy. Niestety, w końcówkach popełniałyśmy zbyt dużo błędów, które już od jakiegoś czasu nas prześladują. To zadecydowało o losie całego spotkania. Szkoda, że w ostatnim secie zeszło z nas powietrze. Mimo to przez całe spotkanie wierzyłyśmy, że jesteśmy w stanie wyrwać choć jeden punkt.

Giuseppe Cuccarini, trener Chemika:

- To był pierwszy mecz Chemika pod moją wodzą i muszę przyznać, że było to dobre spotkanie. Tak naprawdę po raz pierwszy w pełnym składzie spotkaliśmy się we wtorek, a wszystko za sprawą faktu, że cztery nasze zawodniczki grały w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. Jak na takie warunki zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Jedyne problemy mieliśmy w pierwszym secie, w którym Budowlane zagrały naprawdę dobrze, ale i my popełnialiśmy błędy.

Adam Grabowski, trener Beef Master Budowlanych:

- Nie wiem czy jest to progres, ale zarówno z Wrocławiem, jak i Chemikiem wygraliśmy w rundzie rewanżowej po secie. To jednak nie daje punktów w tabeli. Szkoda mi przede wszystkim drugiego seta, kiedy popełniliśmy osiem błędów przy dwóch rywalek. To była znacząca różnica. Gdyby nie to, mogliśmy pokusić się o jeden punkt. Cały czas pracujemy, by niwelować te błędy. Mam nadzieję, że w końcu zaczniemy punktować.