Najbliższy rywal Beef Master Budowlanych przeprasza kibiców. Za co?

W najbliższą niedzielę w Atlas Arenie Beef Master Budowlani Łódź zagrają z Legionovią Legionowo. Ekipa przyjezdnych przechodzi ciężkie chwile, a po ostatnim kompletnie nieudanym meczu z Naftą Piła zespół wydał specjalne oświadczenie
Legionovia ostatecznie przegrała z Naftą 1:3, a taki rezultat sprawił, że podopieczne Macieja Kosmola spadły na dziewiąte, przedostatnie miejsce w Orlen Lidze. To już pozycja, która nie gwarantuje pozostania w rozgrywkach. Jeśli Legionovia zakończy fazę zasadniczą na dziewiątym miejscu, będzie musiała walczyć w tzw. "play-out".

Po meczu z Piłą kibice wyraźnie dali do zrozumienia drużynie, że nie są zadowoleni z jej postawy na boisku. Sztab szkoleniowy wspólnie z siatkarkami zdecydował się więc wydać specjalne oświadczenie (pisownia oryginalna).

Legionowo, 15 stycznia 2013

OŚWIADCZENIE ZESPOŁU

"Szanowni Państwo, Drodzy Kibice

w imieniu całego zespołu chcemy przeprosić za naszą postawę podczas ostatniego meczu z PGNiG Naftą Piłą oraz za dotychczasowe wyniki w sezonie zasadniczym Orlen Ligi. Nie odpowiadają one oczekiwaniom nas wszystkich: Sponsorów, Kibiców, Działaczy, drużyny i wszystkich innych osób, które związane są z legionowską siatkówką. Nie odpowiadają one także naszym ambicjom, umiejętnościom, możliwościom jakie mamy oraz realnym celom, jakie zostały postawione przed zespołem na ten sezon. Nie są także adekwatne do komfortowych warunków, jakie zapewnił nam Zarząd klubu i w jakich mogłyśmy przygotowywać się do sezonu oraz każdego kolejnego meczu.

To my jesteśmy pierwszymi odpowiedzialnymi za to, co się stało. To my bowiem w czasie meczu skaczemy do bloku, atakujemy i przyjmujemy zagrywkę. Ale tak samo jak jesteśmy pierwszymi odpowiedzialnymi za obecną sytuację, tak też jesteśmy pierwszymi, których ona dotyka i które chcą jej zaradzić. Obecna sytuacja uderza w nasze ambicje i budzi czysto sportową złość, ale też jest wyznacznikiem naszego profesjonalizmu, a więc tego, czego można i należy wymagać od zawodowych sportowców.

Przed nami 4 ostatnie mecze sezonu zasadniczego i następne, wierzymy, że w play-offach. W każdym z tych meczów zobaczycie zespół walczący o każdą piłkę i z determinacją dążący do celu, jakim cały czas jest pierwsza ósemka po rundzie zasadniczej i 5-6 miejsce na koniec sezonu. Pomimo trudnej sytuacji pozostaje to w naszym zasięgu. Wierzymy, że pomimo ostatnich porażek, będziecie Państwo dalej z nami, bo teraz szczególnie potrzebujemy Waszego wsparcia.

Podpisano: Sztab szkoleniowy oraz zespół: Katarzyna Jóźwicka, Marta Łukaszewska, Tamara Rakić, Karolina Szymańska, Lauren Barfield, Magdalena Saad, Kinga Bąk, Anna Sołodkowicz, Berenika Tomsia, Aleksandra Wójcik, Anna Rybaczewska, Olga Raonić, Katarzyna Witczak, Piotr Olenderek, Christian Verona, Robert Strzałkowski, Jolanta Studzienna, Maciej Kosmol".

Więcej o: