Bez niespodzianki w Trójmieście. Beef Master Budowlani Łódź przegrały z mistrzem Polski

Bez ligowych punktów z Trójmiasta wyjadą siatkarki Beef Master Budowlanych. Łodzianki wyraźnie przegrały z Atomem Trefl Sopot 0:3 i teraz myślą już o spotkaniu w Pucharze Polski
Łodzianki z pewnością nie były faworytkami niedzielnego spotkania. Należy pamiętać, że Atom Trefl to aktualny mistrz Polski, a ubiegłoroczny tytuł zdobył z... Adamem Grabowskim, trenerem Beef Master Budowlanych. Przed meczem Budowlane zapowiadały jednak, że nie jadą do Trójmiasta, by oddać spotkanie, jednak wywalczyć jakiekolwiek punkty.

Co więcej, Grabowski zdecydował się na roszady w składzie. Od początku meczu na pozycji libero Agatę Durajczyk zastąpiła młoda Martyna Grajber. Zawodniczka w ostatnich meczach dobrze spisuje się jednak w przyjęciu, więc szkoleniowiec postanowił jej zaufać.

Od pierwszych akcji meczu potwierdziło się jednak, że sopocianki to bardzo mocna drużyna. W swojej grze nie miały chwili słabości, a dzięki dobrej zagrywce szybko zdobyły prowadzenie, którego nie oddały do końca partii. Do tego dołożyły szczelny blok i to wystarczyło, by bez większego problemu zwyciężyć z łodziankami 25:16.

Więcej emocji było w drugiej partii. Co prawda to znów Atom Trefl prowadził grę, jednak podopieczne Grabowskiego w końcówce włączyły piąty bieg. Dzięki dobrej grze z kontry niemal dogoniły punktowo swoje rywalki, jednak sopocianki wykorzystały piłkę setową. Budowlane były blisko od wyrównania stanu meczu, jednak w konsekwencji przegrały drugą partię, a na twarzy trenera Grabowskiego można było dojrzeć coraz większą złość.

W trzeciej partii wyrównana gra toczyła się tylko do pierwszej przerwy technicznej. Z czasem gospodynie znów objęły prowadzenie i dążyły do kolejnego pewnego zwycięstwa w Orlen Lidze. Choć łodzianki robiły, co w ich mocy, nie mogły zatrzymać rywalek. Ostatecznie go Atom Trefl zwyciężył 3:0, a podopieczne Grabowskiego w nie najlepszych humorach z Sopotu udały się do Piły na mecz Pucharu Polski z tamtejszą Naftą.

Atom Trefl Sopot - Beef Master Budowlani Łódź 3:0

Sety: 25:16, 25:23, 25:19

Atom Trefl: Bełcik, Leys, Efimienko, Pietersen, Hill, Łukasik, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Gajewska

Beef Master Budowlani: Śliwa, Nuszel, Pycia, Kwiatkowska, Ściurka, Trach, Grajber (libero) oraz Cabrera, Cabajewska, Love