Beef Master Budowlani bez zwycięstwa i z dwiema kolejnymi kontuzjami

Siatkarki Beef Master Budowlanych nie będą dobrze wspominały poniedziałkowego spotkania z MKS Dąbrowa Górnicza. Nie dość, że uległy swoim rywalkom 0:3, to kontuzji doznały dwie kolejne zawodniczki
Mecz z Dąbrową był bardzo ważny dla łodzianek. W przypadku zwycięstwa miały bowiem szansę na zajęcie nawet czwartego miejsca na koniec rundy zasadniczej Orlen Ligi. Nic więc dziwnego, że podopieczne trenera Adama Grabowskiego były wyjątkowo zmotywowane.

W ostatnim czasie łodziankom sprawy nie ułatwiają kolejne kontuzje w zespole. Na urazy, oprócz od dawna pauzującej Aleksandry Sikorskiej, narzekały Agata Durajczyk i Olga Tracz. Grabowskiemu plany psuła absencja przede wszystkim drugiej zawodniczki, bowiem Ukrainka i Sylwia Pycia to jedyne środkowe, które pozostały do gry w zespole. Na szczęście obie siatkarki zdołały wykurować się do meczu z Dąbrową i wyszły na boisko.

Kibice nie zobaczyli za to w akcji Tabithy Love, która na jednym z ostatnich treningów skręciła staw skokowy. Informacja o tym trzymana była jednak w tajemnicy, bowiem dąbrowianki z pewnością pamiętały poprzednie spotkanie pomiędzy obiema drużynami. To właśnie Kanadyjka poprowadziła wówczas Budowlane do zwycięstwa. - Tabi będzie pauzowała od 4 do 6 tygodni - informuje Grabowski.

Żeby tego było mało, po pierwszym przegranym przez łodzianki secie (25:27) w drugim kontuzji uległa rozgrywająca Ewa Cabajewska. Przy pomocy koleżanek opuściła boisko i prawdopodobnie również skręciła kostkę. W efekcie Budowlane przegrały również drugą partię (17:25).

W trzecim secie zawodniczki z Dąbrowy całkowicie zdominowały sytuację na boisku. Przyjezdne zasłużenie wygrały 25:14, a wynik 3:0 da im wyższe miejsce w tabeli na koniec rundy.

Beef Master Budowlani Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3

Sety: 25:27, 17:25, 14:25

Beef Master Budowlani: Śliwa, Nuszel, Pycia, Kwiatkowska, Ściurka, Tracz, Durajczyk (libero) oraz Cabajewska, Grajber, Cabrera

Tauron MKS: Cemberci, Gonzaga Welissa, Adams, Zaroślińska, Skowrońska, Dziękiewicz, Strasz (libero) oraz Urban, Staniucha-Szczurek