Sport.pl

Beef Master Budowlani Łódź nareszcie wracają na ligowe boiska

Po ponadmiesięcznej przerwie siatkarki Beef Master Budowlanych wracają do rywalizacji w Orlen Lidze. W pierwszej rundzie fazy play-off podopieczne Adama Grabowskiego w weekend rozegrają dwumecz z Atomem Trefl Sopot, czyli aktualnymi mistrzyniami Polski
Kibice Budowlanych zdążyli się już stęsknić za meczami z udziałem łódzkich siatkarek. Ostatni mecz rozegrały bowiem 12 lutego, a było to spotkanie w Pucharze Polski z Naftą Piła. Kilka dni wcześniej podopieczne Grabowskiego zakończyły fazę zasadniczą Orlen Ligi, przegrywając na wyjeździe z Muszynianką 2:3. Taki rezultat dał im jedynie siódme miejsce na koniec rozgrywek, dlatego teraz muszą stawić czoła drugiej ekipie Orlen Ligi, czyli Atomowi Trefl Sopot.

Zawodniczki z Trójmiasta to niewygodny rywal dla łodzianek. Wystarczy przypomnieć dwa mecze rundy zasadniczej, w której siatkarki Teuna Buijsa pewnie wygrały po 3:0. - Chcemy sprawić niespodziankę, choć wiemy, że to bardzo trudny rywal - mówi Marcin Chudzik, prezes Budowlanych. - Co więcej, do zdrowia wraca już Tabi Love, a na uraz nie narzeka już też Dorota Ściurka. Mogę obiecać, że powalczymy o zwycięstwo.

Niemal pełnym składem będzie dysponował również Buijs. W drużynie mistrzyń Polski nie wystąpi jedynie Yulia Shelukhina, która w trakcie sezonu doznała poważnego urazu kolana.

Początek meczów (sobota i niedziela) w Hali 100-lecia w Sopocie o godz. 17.

Więcej o: