Sport.pl

Zawodniczki Beef Master Budowlanych do kolejnych meczów przygotowują się w Łodzi

Siatkarki Beef Master Budowlanych odpadły z rywalizacji o medale mistrzostw Polski, jednak nie oznacza to, że zakończyły walkę w Orlen Lidze. Wciąż mogą wywalczyć awans do europejskich pucharów
Podopieczne Adama Grabowskiego przegrały w pierwszej rundzie play-off z Atomem Trefl Sopot, wciąż aktualnym mistrzem Polski. Teraz Budowlane koncentrują się na walce o piąte miejsce. Pierwszym przeciwnikiem będzie w środę o godz. 18 Muszynianka, która została wyeliminowana z walki o medale przez Impel Wrocław. Pierwsze starcie już w środę w Atlas Arenie już w najbliższą środę. - Dlatego nie wyjeżdżamy na żaden obóz, a do meczów spokojnie przygotowujemy się na własnych obiektach w Łodzi - informuje Marcin Chudzik, prezes Beef Master Budowlanych.

Łodzianki miały więc czas na wyleczenie kontuzji, które w tym sezonie są prawdziwą zmorą drużyny. Dopiero w meczach z Atomem Treflem Grabowski miał do dyspozycji 12 siatkarek, choć tak naprawdę dwie z nich nie były jeszcze w pełni przygotowane. To Tabitha Love, która przez blisko miesiąc pauzowała z powodu kontuzji skręcenia stawu skokowego, oraz Dorotę Ściurkę. Ta druga narzekała na uraz mięśnia łydki i w meczach z obrońcą tytułu ograniczała się tylko do przyjęcia zagrywki.

W tej fazie rywalizacji gra się do dwóch zwycięstw.

Więcej o: