Siatkarki Beef Master Budowlanych powróciły do treningów. Będą grały... na piasku

W poniedziałek siatkarki Beef Master Budowlanych stawiły się w Łodzi, by przejść okres roztrenowania po zakończeniu sezonu Orlen Ligi. Trener Adam Grabowski przez najbliższy miesiąc zaplanował zajęcia w siłowni i... na plaży
Ostatni trening po sezonie Budowlane odbyły 16 kwietnia, kiedy to w hali przy ul. Skorupki miały zaplanowane zajęcia z młodziczkami Lidera Konstantynów Łódzki. Oczywiście była to dla nich tylko zabawa, a po treningu siatkarki pojechały do domów na święta wielkanocne i tygodniowe urlopy. Trener Adam Grabowski zaznaczył jednak, że wszystkie zawodniczki muszą ponownie stawić się w Łodzi na okres roztrenowania, który potrwa do 23 maja. - Nasze kontrakty są ważne do 30 maja, więc do tego czasu jesteśmy do dyspozycji klubu - mówi Grabowski. - W tym czasie możemy m.in. nadrobić zaległości, jeśli chodzi o sprawy marketingowe i promocyjne.

W poniedziałek łodzianki spotkały się w siłowni i odbyły pierwszy trening po przerwie. Grabowski dysponuje wszystkimi zawodniczkami z wyjątkiem Kanadyjki Tabithy Love, Ukrainki Olgi Tracz oraz Kubanki Noris Cabrery, z którymi rozwiązano już kontrakty. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski przebywa natomiast Agata Durajczyk. Do pełni formy po zabiegu kolana chce wrócić Martyna Grajber, która nie trenuje na pełnym obciążeniu. - Martyna ćwiczyła z nami w siłowni, ale głównie obręcz barkową i zdrową nogę - tłumaczy szkoleniowiec łodzianek. - Małą rehabilitację przechodzi również Sylwia Pycia, która dostała zastrzyk w kolano, ale ona w zasadzie po każdym sezonie decyduje się na taki krok.

Jeśli chodzi o wieści transferowe, nie ma póki co żadnych nowości. - Oczywiście pracujemy nad nowym składem, rozmawiamy, czy to telefonicznie, czy w cztery oczy, ale nie ma żadnych konkretów, czyli podpisu na umowie. W takim wypadku nic nie mogę zdradzić - ucina temat Grabowski.

Zawodniczki Budowlanych przez najbliższy miesiąc będą trenowały w siłowni oraz sprawdzą się, jeśli chodzi o umiejętności siatkówki plażowej. - Na razie potrenujemy na boiskach przy ul. Małachowskiego, ale postaramy się wykorzystać też obiekt przy ul. Milionowej - mówi szkoleniowiec Budowlanych.